Kachels Oude verftechnieken bewoond. Het huis voldeed aan de genoemde eisen en de koop werd gesloten. Dat was in 1982, 33 jaar geleden. Kenmerkend voor de huizen in De Hoven zijn de onverwacht grote tuinen achter het huis. Niet voor niets heet deze wijk De Hoven. Er woonden van oudsher boeren en tuinders en die lieten grote tuinen achter, ideaal voor de particuliere tuinliefoebbers, die er later neer streken. Jan en Marijke gingen niet meteen aan de slag in hun nieuwe huis. Ze wilden graag naar Zuid Amerika en dat beviel zo goed dat ze er ruim anderhalf jaar bleven. Intussen verhuurden ze de tweede woning aan een vriendin. Bij terugkomst waren beide huurders vertrokken en begon het verbouwingsavontuur. Het huis was donker en Jan bracht op verschillende manieren licht naar binnen. Het meest opvallende voorbeeld daarvan is een soort vitrine raam met kleine ruitjes, die hij bouwde naar het voorbeeld van een voormalig snoepwinkeltje in Bronkhorst. Daarmee kreeg de woonkeuken een ander aanzien. Wandelend door het huis val je van de ene verrassing in de andere. Doordat het voor- en achterhuis vroeger aparte woningen waren, bevat de benedenverdieping veel kamers, met ieder een eigen karakter. Jan en Marijke hebben een werkkamer met hoge boekenkasten, die in verbinding staat met een tweede werkkamer. Er tussen zitten suitedeuren die ervoor de aankoop uit waren gehaald en nu weer in ere hersteld. Ze stonden nog op de zolder. Er zijn in heel veel kamers schoorstenen met mooie kachels, zowel hout- als gasgestookt. Beiden zijn dol op kachels en houden ook van een aangenaam warm klimaat in huis. Historisch gezien is de kelder onder het oudere voorhuis het meest bijzonder. Die dateert volgens de bouwhistorische inventarisatie van 2011 van vóór 1823 en heeft een gedrukt bakstenen tongewelf en een plavuizen vloer. Er zijn veel oude elementen in het huis behouden gebleven, zoals de paneeldeuren naar de kamers in het voorhuis en naar de kelder en de grenen balken in het

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 57