Een oude keuken en schoorstenen op het dak 'Beekers Hof' heet het huis van Jan en Marijke Vloet in een van de oudste straten van de Hoven (1700). Het voorhuis is gebouwd vóór 1823 en heeft nog zijn fraaie authentieke uitstraling. Zoals bij meer huizen in de smalle straatjes van de Hoven, is de tuin erachter een onverwacht paradijs. "Jarenlang droomden we van een huisje in Frankrijk," vertelt Jan Vloet. Het bleef bij dromen, omdat hij op zag tegen de lange autoritten en het feit dat je dan op twee plekken bezig moet zijn met klussen in huis en tuin. Jan en Marijke bedachten dat het slimmer was om van hun eigen huis het ideale vakantiehuis te maken en bouwden een veranda aan hun huis en een sauna in de tuin. In plaats van in de auto zitten ze nu regelmatig in de sauna en rusten daarna uit op een beschut plekje in de tuin. Als dat geen vakantie gevoel is? Voordat ze dit huis in De Hoven kochten, huurden ze een huis in de Barlheze. Ze wilden het graag kopen van de eigenaar, maar die wilde het niet kwijt. Dus zochten ze naar een huis in Zutphen dat aan twee belangrijke eisen moest voldoen: meerdere schoorstenen op het dak en een oude keuken. Er was destijds een soort antiekhandel in de Kruisstraat 'De Oude deel' genaamd. Nu zou het een brocante heten. Jan scharrelde daar graag rond en vond er oude kastjes die hij opknapte, lampen en andere spullen van weleer. Op een dag kreeg hij van Jan van Hal de tip dat nummer 23 te koop kwam. Het huis bevatte twee woningen, een voorhuis en achterhuis, waarvan er een nog was

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 56