Van lommerd, naar burgemeestershuis, naar Grand Hotel du Soleil photograph! B H A NB HTTtTTHtïï WiiifiL Zaadmarkt 91 heeft een flamboyante geschiedenis. De nieuwe appartementbewoners vonden de mooiste verhalen over hun pand. IIM ATfUER Hf&uftNMR Op de tafel van Cor Witbraad en Paul Woerlee op de tweede verdieping van voormalig Grand Hotel Du Soleil aan de Zaadmarkt 91 ligt een stapel papieren met aantekeningen. Het is het begin van wat misschien een boek gaat worden. "Hier ontmoetten Dick Binnendijk en Menno ter Braak elkaar," vertelt Cor. "Dick Binnendijk was een bekend dichter en literatuurcriticus en zijn vader was eigenaar van het hotel. Stel je maar voor hoe de beide heren hier in 1925 op een warme dag in augustus zaten. Natuurlijk hadden ze het over literatuur. Ze hadden destijds plannen om samen een letterkundige almanak te publiceren." Cor Witbraad zet zijn leesbril weer even op om voor te lezen uit zijn papieren en Paul Woerlee haalt er de biografie van Gerard Reve bij. Het is een van de vele boeken en documenten die ze hebben gevonden over hun fraaie Zutphense appartement in het grote pand, waar voorheen Grand Hotel du Soleil was gehuisvest. Op tafel staat een asbakje met de naam van Grand Hotel du Soleil erop en ernaast ligt een klein leren mapje met hetzelfde opschrift. De ruimte waar we zitten zal er heel anders hebben uitgezien destijds toen het nog hotel was. Nu is het een prachtige grote woonkamer, heel smaakvol strak en modern ingericht. Glazen deuren verbinden de kamer met een grote woonkeuken. Door de ramen heb je een prachtig uitzicht op de Zaadmarkt. Aan de overkant staat het pand van de Walburgpers. Die uitgeverij betekende voor Witbraad en Woerlee hun eerste kennismaking met Zutphen. In 2007 kwamen ze daar voor de uitgave van hun boek over de geschiedenis van Buma Stemra. Ze woonden in de Woerdense Verlaat, heel landelijk in het Groene hart, maar ze wilden op den duur ergens midden in een oude stad wonen. De omgeving van Zutphensepracht.nl 49

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 49