mwM. Schuine lijn met het comfort van nu. Als je het huis binnenkomt, vallen de royale afmetingen op. Er zitten mooie hoge ramen in en relatief hoge plafonds. De voorkamer is een grote woonkeuken geworden met dubbele deuren naar een ruime woonkamer. Boven zijn twee slaapkamers, een badkamer en een wasruimte en daarboven is nog een kleine vliering. Er zit lage temperatuur vloerverwarming in het pand en de muren zijn goed geïsoleerd. Boven de ramen zitten CO2 (automatisch) gestuurde roosters. De keuze voor een steen die qua kleur en formaat paste bij de andere huizen is goed gelukt. "We hebben er niet voor gekozen om de steen nog extra op kleur te brengen," vertelt projectleider, Henny Plant. "Dat vonden we te riskant en bovendien mag je ook wel zien dat dit een nieuw huis is." Heel mooi zijn de bogen boven het raam met sierstenen. Net als bij de andere huizen zijn ze allemaal verschillend van elkaar. De nieuwe bewoonster, Marian Ossendrijver, heeft veel oog voor de bijzonderheden van het huis en wijst op de details in de muren en verschillende steenkeuze. Ze zijn nu nog even druk met schoonmaken, maar heel binnenkort kunnen de meubels uit de opslag naar binnen gedragen worden. Door eerdere uitstapjes weten ze al veel van Zutphens historie. En straks als het huis is ingericht gaan ze zich verder oriënteren op Zutphen en omgeving. Tekst en foto's: Agnes van Brussel Broederschap bouwplannen voor wilde ontwikkelen. Door moeizame politieke besluitvorming duurde het lang voor de nieuwbouw in de Melatensteeg en het nieuwe 'Hekkelmanplein' kon worden gestart. Aanvankelijk richtte De Broederschap zich op de Melatensteeg, maar dit is overgenomen door Esprit en Hegeman bouwontwikkeling. De Nieuwe Hofeswoning en de muur is een realisering van het plan voor het Hekkelmanplein. Na archeologisch onderzoek, waarbij geen grootse vondsten werden gedaan kon architect Egbert Hoogenberk, eigenaar van Bureau Harmonische architectuur, vorig jaar aan de slag met de uitwerking. Begin mei kreeg het echtpaar Ossendrijver de sleutel. Silvia Heyl, directeur van de Stichting BOG, die naast de panden van de Stichting Wijnhuisfonds ook andere de panden van het Sint Anthony Groote Broederschap beheert, is erg te spreken over het advies van Hoogenberk. Een eerder advies ging uit van de verlenging van de rij hofeswoningen. Hoogenberk zag echter dat je de rij niet kon verlengen omdat er een symmetrie in zat. Hij adviseerde om een nieuw blok te bouwen als afsluiting van het Hofe. Aanvankelijk waren er plannen voor meer huisjes, maar door bodemverontreiniging was dit niet te realiseren en is het één huis geworden. Hij situeerde het nieuwe huis iets geknikt op de schuine lijn van de beide vleugels, om het hofe beter af te sluiten. Het was een mooie uitdaging om een huisje te bouwen in een bouwstijl uit de negentiende eeuw

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 43