NIEUWBOUW MET EEN TRAPGEVEL Ruitershofje 13a Het Ruitershofje is onlangs verrijkt met een nieuw huis. Uiterlijk sluit het prachtig aan bij de oude hofjeswoningen. Binnen is het een heerlijk ruime woning met modern comfort. Ton en Marian Ossendrijver zijn de nieuwe huurders Neo Hollands Renaissance Ze deden een dagje Zutphen ter gelegenheid van hun trouwdag. Het was geen geweldig weer, maar desondanks genoten Ton en Marian Ossendrijver van hun uitje. Bij Café De Deur raakten ze aan de praat met een paar enthousiaste Zutphenaren. Terloops informeerden ze naar de mogelijkheden om in Zutphen te wonen en kregen de tip om zich in te schrijven bij de Stichting BOG. Daarna viel regelmatig de Huurbode in hun brievenbus in Houten. Ze keken er graag in, maar heel concreet werd het nog niet. Er was nog een andere droom te realiseren voor als ze stopten met werken. Een huis in de Dordogne. Drie jaar woonden ze in Frankrijk in een prachtig huis, maar Marian kreeg heimwee en ze besloten terug te keren naar Nederland. Toen ze de kans kregen om een nieuwe Hofeswoning te huren in het Ruitershofe, grepen ze die aan. "Dit is een lot uit de loterij," aldus Marian. Het Ruitershofe is een bijzonder Hofe aan de Berkelsingel tussen de Halve Maanstraat en de Melatensteeg. Het is eigendom van het Sint Anthony Groote Broederschap en in opdracht van dit broederschap gebouwd in 1897 naar ontwerp van architect F.H van Etteger. De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed waardeert het als 'een goed bewaard zeldzaam voorbeeld van een hofe uit 1898 in Neo Hollands Renaissance'. Kenmerkend voor deze bouwstijl is het gebruik van natuursteenblokken, imitatie-speklagen van rode verblendsteen en trapgevels. Bijzonder is ook de dakbedekking op een deel van het hofe. Het is een dakbedekking van leien, platte grijze plaatjes, in zogenaamde maasdekking. Vorig jaar heeft het hofe een nieuwe dakbedekking gekregen van leien, waarmee het dak werd gerestaureerd naar het type dak bij de bouw van het hofe in 1897. Mooi zijn ook de boogjes (segmentbogen in vaktermen) met siermetselwerk boven de ramen. Toen vijftien jaar geleden de Lada garage die tegen het Hofe stond aangebouwd, werd gesloopt ontstond er een open plek in de stad, waar de Sint Anthony Groote

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 42