Leven als in de 19e eeuw Wie het erf van museum Boer Kip aan de Oude Touwbaan in de Hoven oploopt, voelt vrijwel direct dat hij een stap terug in de tijd maakt. Maar het gevoel dat de tijd hier is stil blijven staan, wordt pas echt duidelijk zodra de voordeur van de stadsboerderij van de familie Kip opengaat. Alles, van de oude potkachel en de plavuizen uit 1860 tot de bedstee, waar Herman Kip tot zijn dood elke nacht onder een deken op het stro sliep, is nog in originele staat. De moderne tijd is volledig voorbij gegaan aan de woning waar 'Boer Kip' van zijn geboorte in 1925 tot aan zijn overlijden in 2006 - en zijn ouders en grootouders voor hem - geleefd heeft. Zutphense Pracht nam een kijkje in de prachtige stadsboerderij uit 1860, waarvan elke vierkante centimeter volhangt- en staat met de vele kunstwerken die Herman Kip tijdens zijn leven maakte en die het voormalige huis van de familie Kip maken tot het kleurrijke museum van vandaag de dag. Zodra het hek, dat het erf van Museum Boer Kip afscheidt van de Oude Touwbaan opengaat valt mijn blik direct op de kleurige schilderijen die buiten aan de muren van de schuur hangen. Zelfs boven de mestvaalt hangt het werk van de schilder Herman Kip. Vele soorten vogels, schapen, boerderijen, bloemen. Dat Herman Kip een lieffiebber was van de natuur wordt buiten al duidelijk. De stichting van het museum, dat na zijn dood in 2006 zijn erfgoed beheert, heeft ervoor gezorgd dat er net als vroeger nog altijd kippen rondscharrelen in de grote ren op het erf. Los daarvan hebben zij het geheel, zowel in als rondom het huis, zoveel mogelijk in tact gelaten. Oké, er is een eigentijdse toilet op het erf gebouwd, in een keurige toiletruimte mét een deur ervoor. En in de voormalige koeienstal is een filmzaal gecreëerd, waar bezoekers een kop koffie kunnen drinken en een Zutphensepracht.nl 23

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 23