NIEUWS EN ACTUALITEITEN Wi- Cellofestival &gk- provincie Gelderland m?Wk Zutphen investeert in gemeentelijke monumenten Kijk voor meer nieuws op www.zutphensepracht.nl NIEUW CULTUUR EN ERFGOEDBELEID VAN DE De provincie Gelderland heeft haar cultuur en erfgoedbeleid van 2013-2016 op een nieuwe manier aangepakt. De provincie werkt nu met vaste partnerschappen, die op basis van een inschrijfregeling subsidie kunnen aanvragen. De gemeente Zutphen heeft een stadspartners- subsidie aangevraagd. Deze rol past goed in de veranderende functie van de gemeente, een faciliterende en verbindende rol tussen overheden, inwoners, bedrijven en instellingen. Niet alle ingediende aanvragen zijn gehonoreerd. Darvoor was het budget te beperkt. Subsidie ging naar het internationaal Cello Festival Zutphen, het project buitenplaatsen langs Berkel en IJssel van het Gelders Genootschap, onderhoud van de molen Nooitgedacht en de Warkense molen, gemeentelijke monumenten Zutphen en het Netwerk Project Ouderen - Cultuur en Erfgoed van Muzehof. Hendrik Haa&ens is binnen de gemeente contactpersoon voor deze aanvragen. Het cellofestival vindt dit jaar voor de achtste keer plaats van 19 tot en met 23 augustus 2015. De totale stad is tijdens deze vijf dagen doortrokken van cellomuziek. De concerten vinden plaats in Zutphens mooiste monumenten, De Walburgiskerk, Dat Bolwerck, de Broederenkerk, de Refter van het Stedelijk Museum de Buitensociëteit, de Synagoge, het Koelhuis en ook in de openlucht. De achtste editie staat in het teken van vriendschap, talent en beleving. Er spelen (inter)nationale cellogrootheden, opkomende talenten en cellostudenten. Ze worden bijgestaan door zangers, pianisten, violisten en orkesten. Het Cellofestival en de komst van de Cello Academie maakt dat Zutphen steeds meer een plek wordt waar bevriende cellisten samen komen. Cellomeesters worden gevraagd om talenten mee te nemen naar het festival, die niet alleen met verrassend repertoire komen, maar zich ook met elkaar en met de stad verbonden voelen. Het Cellofestival is een terugkerend een muzikaal feest met een veelzijdig programma voor iedereen. Kaarten kopen kan op drie manieren: 1. online via de ticketline van Eventim 2. direct via de telefoon: 0900-1353 (45cpm) 3. via de Primera winkel in heel Nederland. 1,75 extra per ticket voor servicekosten). Na ruim 10 jaar zonder algemene subsidiebesluiten voor gemeentelijke monumenten besloot de gemeenteraad van Zutphen om weer te investeren in kwaliteitsverbetering bij gemeentelijke monumenten. "Het is weliswaar een incidentele investering, maar we zijn toch blij dat hiermee in de binnenstad weer een aantal monumenten gerestaureerd en hersteld kunnen worden," aldus monumentenadviseur Hendrik Haa&ens. De Erfgoedadviesraad heeft geadviseerd de regelingen die er nu zijn zoveel mogelijk te bundelen in een flexibele verordening. Daarmee is het mogelijk om, waar nodig, eigenaren te stimuleren gemeentelijke monumenten te restaureren en te verduurzamen. De regeling voor wonen-boven-winkels wordt hieraan gekoppeld. Deze regeling raakt een belangrijk speerpunt van het College, omdat de in de binnenstad veel functies moeten verschuiven. De provincie Gelderland heeft inmiddels toegezegd de regeling voor 2015 en 2016 te steunen met een eigen subsidie aan de gemeente Zutphen. Zodra er over de inhoud van de regeling meer bekend is ontvangen eigenaren van gemeentelijke monumenten in Zutphen hierover een bericht. 10 Zutphensepracht.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2015 | | pagina 10