75 jaar Christiaans CHRIS KAPPERT Aanvragen subsidie Sterk in restauratiewerk BOUWBEDRIJF nieuwbouw verbouw restauratie onderhoud Zutphen 0575-513866 www.christiaans.nl HERBESTEMMING MOGELIJK VANAF 1 OKTOBER Aanvragen subsidie herbestemming Subsidieregeling voorkomt langere leegstand 2,4 mln euro voor herbestemmingssubsidie I BOUWBEDRIJF BV WARNSVELD Lage Weide 23 T 0575 52 37 35 www.chriskappert.nl 7231 NN Warnsveld F 0575 52 61 51 info@chriskappert.nl Eigenaren en belanghebbenden van monumenten of gebouwen met een cultuurhistorische waarde kunnen vanaf 1 oktober weer een aanvraag indienen voor de Subsidieregeling stimulering herbestemming monumenten. Met deze subsidie kunnen zij een bijdrage ontvangen in een onderzoek naar de haalbaarheid van de herbestemming van een pand. Ook voor dringende maatregelen tegen wind en water, die het te herbestemmen pand nodig heeft, wordt een subsidiebedrag beschikbaar gesteld. In totaal zet het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap 2,4 miljoen euro opzij voor de herbestemmingsregeling. Eigenaren en belanghebbenden kunnen tussen 1 oktober en 30 november 2014 subsidie aanvragen voor een herbestemmingsonderzoek. Belanghebbenden moeten voor het uitvoeren van een onderzoek wel toestemming hebben van de eigenaar. Voor wind- en waterdichtmaatregelen geldt dezelfde periode, maar deze regeling staat alleen open voor eigenaren. Meer over deze subsidieregeling kunt u lezen op deze website www.monumenten.nl/subsidieherbestemming. U vindt hier ook het aanvraagformulier dat u vanaf 1 oktober kunt gebruiken. De Subsidieregeling stimulering herbestemming monumenten bevordert een duurzaam gebruik van monumenten en gebouwen met een cultuurhistorische waarde. De regeling voorkomt dat monumenten die hun functie hebben verloren, langere tijd leeg staan en daardoor snel achteruit gaan. De regeling geldt voor gebouwen die niet eenvoudig zijn her te bestemmen, zoals kerken, industriegebouwen en scholen en staat open voor zowel gemeentelijke, provinciale en rijksmonumenten als voor gebouwen met een cultuurhistorische waarde (door de gemeente erkend). Jaarlijks zet het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap 2,4 miljoen euro opzij voor de herbestemmingssubsidie. Hiervan gaat 1,7 miljoen euro naar onderzoek en 0,7 miljoen naar maatregelen voor het wind- en waterdicht maken van panden. Voor meer informatie over deze regeling, kunt u contact opnemen met de infodesk van de rijksdienst: info@ cultureelerfgoed.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2014 | | pagina 58