I Een gelukkige plek De fabriekshal van weleer is tegenwoordig een lichte kantine met keuken, waar Lisa regelmatig enorme pannen soep bereidt voor haar studenten. De openslaande deuren komen uit in een aangename binnentuin waarlangs een oude muur loopt, volgehangen met kleurige planten. Binnen hangen de muren vol vrolijk gekleurde mandala's en tekeningen van studenten. Boven, in de lichte tekenlokalen, steken de ijzeren klampen nog uit de muren. Het kinderatelier, waar vroeger het laden en lossen aan de Laarstraat gebeurde, heeft uit veiligheidsoverwegingen tegenwoordig ijzeren 'tralies' voor de authentieke, lage raampartijen. Tijdens de verbouwing kwam de originele houten vloer tot Lisa's blijdschap ongeschonden onder een laag smerigheid vandaan. Het gebouw voelt als een aangename jas. Niet alleen voor Lisa, ook haar studenten ervaren het als een zeer prettige plek. "Mensen worden gelukkig hier. En daardoor ik zelf ook. Alles heeft hier z'n plek en ik heb het leukste werk van de wereld. Natuurlijk heb ik soms heimwee naar India, maar ik ga hier niet weg. Er is nog zoveel te doen." Er zijn nog veel meer cursussen en workshops in monumenten te volgen. Een paar voorbeelden: Interessant is een workshop bonbons maken bij Bonbonatelier Janson in het gemeentelijk monument Korte Hofstraat 12. www.bonbon.nl Leerzaam en leuk is een workshop fotograferen met een thema (bijvoorbeeld de historische binnenstad) bij Dorothee Nijland in Rijksmonument Bakkerstraat 1. www.dorotheenijland.nl Naast Dorothee Nijland op Bakkerstraat 1a, ook een Rijksmonument, zit beeldend kunstenaar Ineke Metz. Ze geeft workshops tekenen en schilderen voor kinderen en volwassenen. (bijvoorbeeld een workshop stadswal). www.metz-art.nl Zingen in de museumhaven. Dat kan bij Vocal Impulse. De repetitieavond is op maandag van 19.45 tot 22.00 uur in het Brugschip. Regelmatig organiseert dit vocaal vrouwenensemble activiteiten waar iedereen aan mee kan doen. Vaak in en om monumenten in Zutphen. Dirigent is Frohmut Knie. www.vocalimpulse.nl Meerinformatie: www.genezendtekenen.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2014 | | pagina 52