De groene weelde van Huis De Hof Warnsveld heeft voorname monumentale panden binnen zijn grenzen, zoals Welgelegen, Alpha, 't Velde, Het Jachthuis en Het Waerle. Wat bescheiden ogend en voor een deel door groen aan het zicht onttrokken is 'Huis De Hof'. Daar wonen Roger en Hélène Sassen en heeft Hélène haar Bloemerij. In haar stijlvolle keuken vertelt Hélène hoe ze hier terecht kwam. Door: Ton van Ingen - Schenau Mijn man werkte als gynaecoloog hier in het ziekenhuis en zag op zijn weg naar het Spittaal dit huis. Het zag er vreselijk uit. De vellen hingen erbij, het dak lekte en in de kelder huisde een regiment ratten. Toch viel hij ervoor als een blok. Niet alleen vanwege het huis maar ook vanwege het groen en de bomen. Hij belde aan en vroeg aan de toenmalige bewoonster, ene mevrouw Leusink, of hij het kon kopen. Na wat aarzeling was ze bereid het te verkopen. Dat was in 1988. Daarna zijn we met architect Hoogenberk aan het restaureren geslagen. Dat was een tienjarenplan. We zijn begonnen met de keuken. Die hebben we getracht zoveel mogelijk in de oorspronkelijke staat terug te brengen. Daarna herstelden we eerst het dak en daarna kamer voor kamer. Het was een rusthuis geweest en overal had je verlaagde plafonds. Die gingen er allemaal uit. De kinderen, we hebben drie meisjes en een jongen, vonden het eerst maar een 'kotshuis', maar toen ze een paard, een ezel, een geit en kippen kregen waren ze snel gewend." Toen de jongste naar school ging wilde Hélène zelf weer aan het werk. Niet als ergotherapeut, haar oude beroep, maar als bloemist. "Ik ging in opleiding tot hovenier/bloemist bij het Groenhorstcollege in Velp en in 1995 begon ik met Bloemerij De Hof. Van de moestuin makte ik een bloementuin. De bloemen, bladeren en bessen gebruik ik voor de bloemstukken die ik maak. Dat doe ik in opdracht voor speciale gelegenheden, zoals huwelijken en begrafenissen. Met zo'n bloementuin ben je altijd bezig met zaaien, planten schoffelen en snoeien." Hélene Sassen was niet de eerste bewoner met groene vingers. In 1935 woonde hier Anna Dorothea Johanna Verloren van Thermaat, ofwel juffrouw Dora. Zij legde in de tuin een hoogstamboomgaard aan en was de eerste vrouwelijke fruitteler van Nederland. In de zestiger jaren is de boomgaard van juffrouw Dora geruimd. Sinds 1974 is het huis een woonhuis en nu dus een woonhuis met bloemerij. A.-'-

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2014 | | pagina 40