Broodfabriek en pakhuis Erfgoedadviesraad Zutphen zien door de ogen van een monumentenman Zutphenprent 2014 Ruitershofje 13A Kijk voor meer nieuws op www.zutphensepracht.nl ÉLhImII erfgoed IPVPfPQf ADVIESRAAD inrri zutphen De nieuwe erfgoedadviesraad, die de gemeente gaat ondersteunen bij haar beleid voor erfgoed en ruimtelijke kwaliteit, is op 25 september van start gegaan. Onder leiding van voorzitter Willem van Oorschot is er uitgebreid gediscussieerd over drie onderwerpen: de uitvoering van de Erfgoedagenda, het beleid voor terrassen in Zutphen en een masterplan voor stadsverlichting. Tenminste om de tien weken komt de raad bijeen om te adviseren. Daarbij worden ze ambtelijke ondersteund. Dit zijn de leden, deels afcomstig uit de vroegere monumentencommissie): de heer J. van Blarikom, vervangend voorzitter en adviseur cultuurhistorie de heer A. de Gooijer, adviseur monumentenzorg en archeologie de heer M. Kruidenier, adviseur cultuur- en bouwhistorie de heer W. van Oorschot, voorzitter de heer G. Simonetti, adviseur architectuur en stedenbouw de heer W. Wensink, adviseur monumentenzorg de heer C. Wentink, adviseur cultuurhistorie de heer C. Zaat, adviseur stedenbouw en landschapsarchitectuur Het kan met de Corneliswandeling. Cornells, W alias Johan Blanksma, was één van de monumentenzorgers van Zutphen. Als Cornells schrijft hij prikkelende columns in Zutphense Pracht over het omgaan met de oude stad. Bij zijn afscheid in 2012 kreeg hij de opdracht om zijn passie voor monumenten samen te brengen in zijn tweede passie: het maken van films. Hij maakte 12 Youtube- filmpjes, die sinds het Open Monumentenweekend te zien zijn door het scannen van een QR-code achter de ruit van een pand. Je scant de code met je smartphone. De panden zijn herkenbaar aan het Cornelislogo. De filmpjes van Zutphense monumenten tonen de geschiedenis en het interieur van het pand. Er is een filmpje van 'De Leye' aan de Lange Hofstraat, over het Zutphense zonneblindenproject en over het nieuwe wederopbouwmonument: het station. De flyer van de wandeling en ook alle filmpjes vind je op www.kijkopzutphen.nl/nl/stadswandelingen. De nieuwe Zutphenprent is door de bekende beeldend kunstenaar en graficus Herman Gordijn vervaardigd. Het is alweer de dertiende Zutphenprent. Gordijn had enige aarzeling of hij wel zo'n prent wilde maken. Gebouwen zijn zelden onderwerp van zijn werk. Toen Bozana Milic hem attendeerde op de Fluisterboten, raakte hij gelukkig toch geïnspireerd. Hij vulde de boten geheel in zijn stijl met liederrijke dames en een man, die is weggelopen uit een schilderij van de Florentijnse schilder Jacopo da Pontormo (16e eeuw). Op de achtergrond zie je de Berkelruïne, verstrekpunt van de Fluisterboten. De Zutphenprent is te koop bij Galerie Bozana Milic, Nieuwstad 66 Zutphen. www.bozanamilic.nl Aan het Ruitershofje wordt een nieuwe woning gebouwd, Ruitershofe 13A. Deze woning dient als fraaie afsluiting van het hofe aan de kant van de Melatensteeg en het Hekkelmanspleintje. Medio oktober is de bouw begonnen. Architect is E.J. Hoogenberk van Harmonische Architectuur bv. In Zutphense Pracht 3 waren het füL.'Tlf'l I i'i i nog slechts impressietekeningen iw I met daarbij het verkrotte nj nju.,,. 'm'j| pakhuis in 2013. Nu staat er een [mg i fraai gerenoveerd Pakhuis achter het station in de nieuwe wijk De Noorderhaven. Architect Geke de Wilde is vooral trots op het Pakhuis dat helemaal in stijl is van de club van innovatieve ondernemers, het Innovatiegilde. Opvallend in het zicht staat de warmte-en koude-opslaginstallatie, die mag gezien worden. Geke de Wilde is ook de architect van de naastgelegen Broodfabriek, die een meer basic restauratie onderging vanwege het beperkte budget. Bakkerij De Driekant opent in de broodfabriek zijn tweede vestiging met een takeaway lunchroom. Op 6 oktober was de officiële opening van de beide panden. De Driekant hoopt in januari 2015 te starten. 11

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2014 | | pagina 11