TV-serie wasserij De IJsselstroom Verschenen Zutphense Archeologische Publicaties in 2013 Wie heeft er niet van gedroomd om in Wasserij De IJsselstroom aan de Vliegersdijk te mogen wonen? Najaren van leegstand is het Sylvester van Veldhoven en Marian van Leeuwen gelukt om die droom te verwezenlijken. Sylvester heeft als groot voordeel dat hij zelf architect is en een ambitieus plan kon presenteren voor het project IJsselstroom. Dankzij subsidie van de Gemeente, de Provincie en de Stichting Wijnhuisfonds wordt zijn plan nu gerealiseerd en hoopt hij er in september in te kunnen trekken. In de tussentijd wonen Sylvester en Marian in een caravan naast de Wasserij, terwijl de bouwactiviteiten volop aan de gang zijn. Het is wel even afzien, maar het vooruitzicht om op deze prachtige plek te mogen wonen, maakt dat ze er een winter kamperen voor over hadden. Wanneer ze nu 's avonds op hun bankje aan de IJssel zitten, borrelen er steeds nieuwe ideeën bij hen op rond hun project en de IJssel. Marian schrijft een boek over de geschiedenis van de IJsselstroom en vanaf 14 mei is er bij Omroep Gelderland een zevendelige tv-serie te zien over de IJsselstroom. Beiden willen ook dat De IJsselstroom een plek wordt, waar ze bij gelegenheid gasten kunnen ontvangen. Dat willen ze realiseren met een gastenverblijf en/of een ruimte voor lezingen of vergaderingen. In het Monumentenweekend gaan de deuren voor het eerst open voor het publiek. Verkrijgbaar bij de archeologische dienst, in de Zutphense boekhandels of bij www. spa-uitgevers, nl ZAP 76 Bert Fermin 2013: De Weme van Warnsveld. Archeologisch en historisch onderzoek rond de oude pastorie op Rijksstraatweg 57 in Warnsveld (gem. Zutphen). ZAP 77 Michel Groothedde 2013: Een vorstelijke palts in Zutphen? Macht en prestige op en rond het plein 's-Gravenhof van de Karolingische tijd tot aan de stadsrechtverlening. ZAP 78 Bert Fermin en Davy Kastelein 2013: Het Lianderproject. Archeologische begeleiding van de aanleg van een middenspanningskabel door Zutphen. 4» ZAP 79 Bert Fermin 2013: Onder de vloer van smederij Remmelink. Archeologisch en historisch onderzoek aan Groenesteeg D.275 (Polsbroek) in Zutphen. 4* ZAP 80 Bert Fermin Davy Kastelein 2013: Het Zutphense kwadrant. Archeologisch onderzoek in de gracht van de ringwalburg op de Houtmarkt te Zutphen. 4* ZAP 81 Melissa Vos en Michel Groothedde 2013: In de bebouwde kom. De uitwerking van een opgraving in de Komsteeg te Zutphen. 4- ZAP 82 Bert Fermin 2013: "Omtrent het Houwten Wambois". Archeologisch onderzoek in het voorhuis van de historische herberg aan de Emmerikseweg in Zutphen. ZAP 83 Bert Fermin 2013: De Emmerikseweg van Ravelijn tot Vredenbergerbrug. Archeologische begeleiding van de rioolvervanging in de Emmerikseweg te Zutphen. 4* ZAP 84 Michel Groothedde en Davy Kastelein 2013: Verhalen uit de Lunettegracht. Archeologische begeleiding van de ontdemping van een vestinggracht op het voormalige Jeugdgevangenisterrein. 4* ZAP 85 Bert Fermin Davy Kastelein 2013: Archeologie van de Mars (2). Archeologisch onderzoek naar de 18e-eeuwse lijmerij, vestingwerken en watertoren langs de Havenstraat in Zutphen. 4* ZAP 86 Hein Hundertmark 2013: De Berkelruïne, sluitstuk van de stadsmuur. Bouwhistorisch onderzoek en restauratie van de Berkelruïne. 4* ZAP 87 Davy Kastelein 2013: Rond het begin van de jaartelling. Archeologisch onderzoek onder de nieuwbouw van de Adriaan van den Endeschool. 4* ZAP 88 Bert Fermin en Davy Kastelein 2014: Boeren en Burgers in de Barlheze. Een opgraving in de achtertuin van Rozengracht 22 te Zutphen. Recente Doesburgse Archeologische Publicaties 4* DAP 9 Davy Kastelein Michel Groothedde, 2013: Het diftarproject in Doesburg. Veertien verhalen uit de middeleeuwse stad Publicaties van de in het Archeologisch Jaarverslag beschreven projecten die hierboven niet vermeld staan, zijn in voorbereiding. 32

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2014 | | pagina 31