Het pand bevat een aantal Jugendstil elementen, waaronder het grote balkonhek, een hek voor het raam op de bovenste verdieping (als een soort Frans balkonnetje) en een windvanger. Ook die hebben een verhaal. “Het smeedijzer van het hek was geroest en de windvaan was verrot. Ik wilde ze laten restaureren en zo laten behandelen dat ze nooit meer zouden roesten.” In zijn zoektocht naar een bedrijf dat dit zou kunnen, kwam Kors in Oostenrijk uit, het land van de oude ambachten én het land waar de Jugendstil deels zijn oorsprong heeft. Het balkonhek werd in stukken gezaagd, in Oostenrijk gerestaureerd en vervolgens in zijn geheel in een groot chemisch bad gelegd om te ‘vertinnen’. Dezelfde behandeling kreeg ook de windvaan. Kerksteegje 3 is waarschijnlijk in 1904 gebouwd, dat jaartal staat althans in een glas in lood-raam op de bovenste verdieping. Boven de garagedeur, die volledig in oorspronkelijke stijl is gerestaureerd en weer strak in de monumentgroene verf staat, prijken twee raampjes in glas-in-lood. Op het linker raam staat het symbool van de Vrijmetselarij, nagemaakt van het origineel en uitgevoerd in dubbelglas. In het gespiegelde andere raam staat een afbeelding van de weegschaal van Vrouwe Justitia. Een idee van Kors en een hommage aan zijn vrouw die juriste is. “Er zat gewoon glas in en toen heb ik dit verzonnen.” Creativiteit en fantasie bezit Michaël Kors in ruime mate. Hij wijst naar het straatnaambordje: Korssteegje.“ Verderop is ook een Kerkstraatje 3 en daardoor worden de brieven vaak verkeerd bezorgd. Toen heb ik dit bordje laten maken.” dak is gelicht om die nieuwe rand te metselen.” Vlak onder de gele rand bevindt zich een bredere rand over de hele gevel in de kleuren rood-wit-blauw, de kleuren van de Nederlandse vlag. “Wist je,” vraagt Kors “dat de rode stenen eigenlijk paars zijn? Van een afstand lijkt paars echter rood. Dat wisten de mensen honderd jaar geleden al!”

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2013 | | pagina 39