Een Jugendstil garage voor de auto i tel I m 1 1 Het monumentale huis aan het Kerksteegje 3 in Zutphen had zich geen betere eigenaar kunnen wensen. Michaël Kors kocht het huis vijf jaar geleden en heeft het de afgelopen jaren met veel liefde en zorg voor de authentieke Jugendstil details verbouwd tot een stijlvol onderkomen voor zijn twee dochters en zijn auto. Toen Kors en zijn vrouw Marion het pand vijf jaar geleden konden kopen, was het behoorlijk verwaarloosd. Er was ooit een slagerij - met slachterij - in gevestigd, de witte tegels aan de muren waren nog aanwezig. De laatste eigenaar was het echtpaar Seegers van het gelijknamige ontstoppingsbedrijf. De familie Kors, toen al Een auto in dit monumentale pand? “Ja”, glundert Kors trots terwijl hij buiten op straat naar de indrukwekkend brede toegangsdeur wijst. “Dat was oorspronkelijk een garagedeur en daarachter parkeer ik nu mijn cabriolet. Heel gemakkelijk want in de directe omgeving van ons huis mag je nergens parkeren. Wie vanaf de straat door de gordijnen naar binnen gluurt, ziet een glimmend zwarte auto in een huiselijke omgeving. Witte, gestucte muren, aan de wand hangt een schilderij en Kors is van plan er ook nog een boekenkast te plaatsen. “Ik wilde op de begane grond een garage bouwen met de sfeer van een woonkamer.” De eerste en tweede verdieping dienen nu als onderkomen voor de twee dochters van Kors. De oude heer Seegers overleed vrij snel, maar zijn weduwe leefde nog jaren alleen in het pand. Toen zij vijf jaar geleden overleed, kregen Michaël en Marion Kors de sleutel van het huis. Ze wisten dat er flink wat aan het pand moest gebeuren, maar toen de aannemer - restauratiebedrijf Ten Haken in Winterswijk, waarmee Kors al eerder goede ervaring had opgedaan - aan de slag ging, werden de gebreken pas goed duidelijk. “We dachten dat de restauratie drie of vier maanden zou duren, maar het heeft, al met al, twee jaar gekost.” Kors neemt ons mee naar buiten om het exterieur van het pand eens goed te bekijken. Hij wijst naar de dakrand. “De bovenste rand gele stenen, waarop het dak rust, was kapotgevroren en lag los. Die stenen - geel geglazuurd - moesten bijna allemaal vervangen worden. Het hele woonachtig aan de Raadhuissteeg 6, en de familie Seegers aan het Kerksteegje 3 waren buren. Michaël en Marion Kors hadden al jaren geleden hun zinnen op het buurhuis gezet omdat zij meer woonruimte wilden, maar ook omdat zij liefhebbers zijn van oude woningen met een historie in de binnenstad van Zutphen. De buren waren op leeftijd en Kors trok de stoute schoenen aan en vroeg of hij hun woning zou mogen kopen na hun overlijden. “Het huis van je buurman kun je maar één keer kopen”, zegt Kors die tot overeenstemming kwam met de buurman, waarna zij de toekomstige koop vastlegden bij de notaris. A’1 'l

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2013 | | pagina 38