Kraus Uw specialist bad erie r in duurzame installatietechniek, dakwerken en renovaties De monumentencommissie heeft tot taak om het college van burgemeester en wethouders van Zutphen te adviseren over: Hendrik Haafkens Bel 026-3391707 of ga naar www.monumentenwacht-gld.nl Cultuurhistorische beleid Aanwijzing van gemeentelijke monumenten en gemeentelijk beschermde stads- en dorpsgezichten Cultuurhistorische aspecten in bestemmingsplannen Cultuurhistorische aspecten van bouw- en verbouwplannen door en in de gemeente is het echter vanuit het oogpunt van monumentenzorg wel belangrijk dat er bebouwing op deze plekken terugkomt. Vanuit de stedelijke historie zijn beide open plekken nu pijnlijke oorlogswonden in het stedelijk weefsel. U krijgt na de inspectie een onafhankelijk inspectierapport, dat ook kan dienen ter ondersteuning van een subsidieaanvraag of belastingaftrek. De Stichting Monumentenwacht Gelderland werkt, dankzij subsidie van de Provincie Gelderland en het Prins Bernardfonds, zonder winstoogmerk. Doel is het behoud van al ons cultureel erfgoed. Een abonnement op de Monumentenwacht biedt u, als bewoner van een monument, veel voordelen. Specialisten inspecteren uw huis een keer per jaar, van boven tot onder, op onderhoudsproblemen. Kleine gebreken verhelpen ze direct. Wilt u weten wat Monumentenwacht kan betekenen voor uw monument? Neem dan contact met ons op. In de binnenstad heeft de commissie veel handelsreclame beoordeeld en erop toegezien dat de beeldkwaliteit van de hoofdwinkelstraten op peil blijft. Vanuit de commissie is er veel lof voor het college die, ondanks de enorme conjunctuurdruk, vasthoudt aan het reclamebeleid. Zo behoudt het kernwinkel- gebied van de stad haar charme en aantrekkingskracht. Er moet echter met aandacht worden gekeken naar de gevolgen van het terugtrekken van de winkels in de aanloopstraten en in de kern van de stad. Het behouden van aantrekkelijk, kleinschalig winkelaanbod is van groot belang. Een ander beoordeeld plan is de verbouw van de voormalige bank aan de Schupstoel tot een groot winkelbedrijf. Het voormalige bankpand is een zeer groot gebouw in het centrum en vergelijkbaar met bankgebouwen in andere grote steden uit het begin van de twintigste eeuw. De kwaliteit van de gevels is door de verbouwing niet aangetast, maar eerder versterkt en mag een aanwinst voor de stad genoemd worden. In 2012 zijn er veel vergunningen ten aanzien van winkelpuien uitgevoerd en waren er mindere nieuwe aanvragen. Vooral aan de Beukerstraat is een aantal winkelpuien aanmerkelijk verbeterd. Het nieuwe kledingbedrijf in de Korte Hofstraat 2 tot 8 heeft het interieur van het pand weer open en ruimtelijk gemaakt. Ten aanzien van de aanvraag voor het vervangen van de pui vindt de commissie het jammer dat de huidige pui niet op meer waardering kan rekenen. De commissie is net als de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed van mening dat de bestaande pui uit 1949 een hoge kwaliteit en unieke uitstraling bezit en cultuurhistorisch van belang is. De eigenaar heeft weliswaar toestemming gekregen tot het slopen van het grootste gedeelte van de pui, maar de commissie hoopt dat de bestaande pui in stand blijft. De commissie heeft veel waardering voor de monumenten organisaties in de stad die aandacht en draagvlak voor monumentenzorg creëren. Daarbij denkt de commissie ondermeer aan het nieuwe Erfgoedcafé, de Open Monumentendagen en het magazine Zutphense Pracht. De gemeentelijke monumentencommissie is bekend met de plannen om de monumentencommissie te doen opgaan in een integrale commissie voor welstand en monumenten. Desondanks kijkt ze met vertrouwen naar de komende jaren, waarin, na bijna twee decennia, geactualiseerd beleid voor monumentenzorg zal worden vastgesteld. Het feit dat er veel nieuwe samenwerking op het vlak van monumentenzorg wordt ontwikkeld is een impuls om ook de komende tijd weer goed te waken over de bijzondere monumentale waarden van onze gemeente. Zutphen (0575) 51 39 31 www.baderiekraus.nl Dakwerk Installatie Sanitair gelderland

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2013 | | pagina 35