AANBIEDING! Op vertoon van deze advertentie krijgt u het tweede kaartje gratis! bo" Hebt u nog nooit in de Zutphense fluiterboot gezeten en doet u dit soort dingen alleen als u een uitstapje maakt naar andere steden? Dat is jammer want een tocht met onze eigen fluisterboot biedt een unieke ervaring. U ziet de stad op een heel andere manier dan vanaf de straat en komt op plekken die te voet niet bereikbaar zijn. De schippers brengen hun enthousiasme voor Zutphen graag op u over! Voor lezers van Zutphense Pracht geldt een speciale aanbieding: doorvaarmogelijkheid onder de Overwelving en de uitbreiding naar de Grote Gracht in 2007. Er zijn plannen om ook een doorvaart mogelijk te maken naar de Vispoortgracht. Het wachten is op politieke besluitvorming. De aanschaf van een paardentram, die op zaterdagen een rondtocht door de stad maakt, is ook een trotse vermelding waard. Verder is er nog de piratenboot voor kinderen en de romantische bruidsboot, die beiden een succes zijn. Plannen zijn er om samen met Sutfene vaarten mogelijk te maken voor mensen met een beperking. Voorlopig zijn de mogelijkheden tot uitbreiding nog niet uitgeput. Het varen met de fluisterboot is volgens de heren niet moeilijk. "Je vaart een paar keer mee met een ervaren schipper en dan Het Leeuwenhuisje Het Leeuwenhuisje aan de Rijkenhage dankt zijn naam aan de consoles in de Berkel in de vorm van leeuwen. Die consoles dateren uit 1664. Het huisje zelf was een achterhuisje van een groot herenhuis, dat in 1953 is afgebroken. Op de gevel van het leeuwenhuisje bevindt zich nog een gevelsteen met het jaartal 1664, mogelijk afkomstig van het afgebroken herenhuis. Het huisjes heeft een mooie bestemming als opstapplaats voor de fluisterboten. Buiten het vaarseizoen wordt het huisje door kunstenaars gebruikt als atelier en voor kleine exposities. kan je het wel. Het belangrijkste is dat je genoeg over Zutphen weet en er een uur lang over kan vertellen. Elke schipper vult dat anders in, "vertelt Nieuwburg. "De een is heel precies met jaartallen, de ander doet het wat globaler. Als je rond 1600 zegt kan je aan twee kanten goed zitten." Elke schipper heeft een vaste vaardag en eenmaal per drie weken vaart hij in het weekend. Gemiddeld maakt een schipper honderd vaarten per jaar. Vorig jaar kreeg de Stichting de kans om het Leeuwenhuisje van het Wijnhuisfonds te huren. Het is een prachtige historische locatie met elementen uit 1664.Weliswaar is het niet groot, maar je kan er kaartjes verkopen en er zijn twee toiletten waar de bezoekers gebruik van maken. In de wintermaanden stelt de Stichting het pandje beschikbaar aan Zutphense kunstenaars. Mooi was het initiatief van een van de kunstenaars, Hans Hoog Stoevenbelt, om de schippers te portretteren. Menig schipper kwam daar graag voor poseren. Als schipper rol je van het ene in het andere evenement. Direct bij je aanmelding wordt al gevraagd of je nog meer kan. Voor het onderhoud zijn handige mensen nodig, want elke dinsdag wordt er geklust aan de mooie maar bewerkelijke boten. Als je een beetje wijs kan houden of een instrument bespeelt is dat ook handig, want het schipperskoor heeft al menige festiviteit opgeluisterd en zelfs een cd gemaakt met typisch Zutphense liedjes. Agnes van Brussel Foto's: Stichting Toeristisch Varen Zutphen

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2013 | | pagina 33