PV panelen werkruimte loungehoek «JWKAVELS '•"'"""■rhay.nmni,.,, dubbele pakhuisdeuren met glas Huidige staat van het Pakhuis monumentale staalconstructie uit 1885, die straks geheel zichtbaar blijft. De stalen kolommen bestaan uit vier delen, die met klinknagels aan elkaar zitten. Het gebouw wordt heel 'basic' verbouwd met behoud van de pakhuissfeer, zowel van buiten als van binnen. De innovatieve installatietechniek wordt zoveel mogelijk in het zicht gelaten. De vertrekken worden er in feite in gehangen. Het Pakhuis heeft geen monumentenstatus. Niettemin is het een zeer karakteristiek industrieel gebouw en een mooi voorbeeld van de eind negentiende-eeuwse pakhuisarchitectuur. Typerend daarvoor is de mansardekap. les/instructie ruimten groepen te koppelen tot één ruimte toiletgroep trappenhuis/vide opslag hal-trappenhuis volglaspui keuken ve rgaderruimte centrale bijeenkomstruimte buffet Een van de aandeelhouders is Sjef Cobben, hoogleraar 'Power quality' van de faculteit Electrical Engineering aan de Technische Universiteit Eindhoven. Die link met deze universiteit is volgens De Wilde belangrijk, "omdat we kunnen putten uit projectteams van studenten. Drie van die teams gaan nu een studie maken voor de innoverende installatietechniek in Het Pakhuis." Opvallend in het rijtje aandeelhouders is ook de deelname van Baxs advocaten. "We wilden ook graag een vakman in huis hebben voor het optimaal gebruik maken van subsidies en belastingfaciliteiten op het terrein van duurzaamheid en innovatie." Alle aandeelhouders kunnen straks gebruik maken van het gebouw. Henk Janssen, oprichter van het innovatieontbijt en in de regio bekend als promotor van innovatie en duurzaamheid, krijgt de dagelijkse leiding. Bijzonder aan het Pakhuis is de De deelnemende ondernemers zijn voor het merendeel echte techniekmensen. De Wilde kan zich al helemaal verheugen op de innovatieve machines en apparatuur die straks gewoon door de voordeur naar binnen kunnen worden gereden voor demonstraties en instructie. Eind 2013 zou het centrum voor innovatie en techniek zijn deuren al kunnen openen. De financiering van de restauratie is in ieder geval al rond. "Er gaan hier in Zutphen mooie dingen gebeuren op het terrein van techniek en energievoorziening." Agnes van Brussel Impressietekeningen: Attika Architekten 17

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2013 | | pagina 17