BOEKEN EN PUBLICATIES op! Nieuwe publicaties in 2012 in de reeks Zutphens Archeologische Publicaties (ZAP) De Zutphens Archeologische Publicaties zijn verkrijgbaar bij de Zutphense en Warnveldse boekhandels. Een vorstelijke palts te Zutphen? Macht en prestige op en rond het plein 's-Gravenhof van de Karolingische tijd tot aan de stadsrechtverlening Proefschrift van stadsarcheoloog Michel Groothedde. Zie voor nadere informatie pagina 30. Te koop in de Zutphense en Warnsveldse boekhandel voor 39,50 Herbestemming in Nederland. Nieuw gebruik van stad en land door dr. Marinke Steenhuis en architect prof. dr. ir. Paul Meurs In dit boek krijg je aan de hand van 25 inspirerende voorbeelden van herbestemming in Nederland een indruk van de vele manieren waarop verouderde gebouwen, gebieden en landschappen geschikt zijn gemaakt voor nieuw gebruik. Het gaat ondermeer om kerken,fabrieken en postkantoren. De projecten zijn afgestemd met het 'H-team' van het Nationale Programma Herbestemming. De beschrijvingen worden geillustreerd met mooie, actuele kleurenfoto's, plattegronden en bouwtekeningen. Prijs: €24,50 Nieuwe editie Monumenten Onderhouden Het boek Monumenten Onderhouden, samengesteld door specialisten van Monumentenwacht, behandelt de meest voorkomende historische constructies en materialen, gebreken en oplossingen. Interessant en praktisch bruikbaar voor zowel de leek als de vakman. Bestellen kan op de website van Monumentenwacht Nederland; www.monumentenwacht.nl. Prijs: 17,95 Nederlandsch Mettray 160 jaar. 1851-2011, door Lex Rutgers e.a. Een werkgroep heeft ter gelegenheid van het 160 jarig bestaan van het Mettray, rechtsvoorganger van LSG-Rentray te Eefde, een boek samengesteld over de geschiedenis van de instelling. Aan de hand van prachtig beeldmateriaal en bondige teksten wordt een beeld geschetst van het ontstaan en de ontwikkeling van een unieke organisatie op het gebied van de (her)opvoeding van jongens in Nederland. Het boek ligt ter inzage bij het Regionaal Archief Zutphen. Lopen door het verleden VAN HET BaRLHEZEKWARTIER Lopen door de geschiedenis van het Barlhezekwartier door de Werkgroep Barlheze van de HistorischeVereniging Zutphen Geschiedenis van een veelbewogen wijk in de afgelopen negen eeuwen. Je krijgt inzicht in het sociale leven, de veranderingen in de infrastrutuur en ook de bedrijvigheid van de wijk en wandelt door de eeuwen van de geschiedenis van de Barlheze. Te koop via de website www.historiezutphen.nl en bij de Zutphense en Warnsveldse boekhandel voor 16,50 ZAP 69 Michel Groothedde Jeroen Krijnen 2012: Twee sloppengangen in de Hospitaalstraat. Archeologisch en bouwhistorisch onderzoek op het perceel Spittaalstraat 81 te Zutphen. Verkrijgbaar in de boekhandels of bij de archeologische dienst 12,- ZAP 73 Bert Fermin Davy Kastelein 2012: Graven langs de rand van het kerkhof. Archeologisch proefputtenonderzoek achter het koor van de Broederenkerk in Zutphen. Nog niet in druk verschenen. ZAP 70 Kim van Straten Bert Fermin met bijdragen van Hans Huisman, Joas van der laan, Bertil van Os, Dominique Ngan-Tillard, Ineke Joosten Dion Stoop 2012: Het urnenveld van Leesten-Meijerink. Archeologisch onderzoek naar een ritueel landschap uit de ijzertijd en bewoningssporen uit de middeleeuwen en nieuwe tijd bij de erven Wekenstro en Meijerink bij Zutphen. Verkrijgbaar in de boekhandels of bij de archeologische dienst 20,- ZAP 71 Bert Fermin 2012: Rhienderink, Brake en Scheurkamp. Archeologisch onderzoek en historisch onderzoek naar de ontstaansgeschiedenis van drie historische erven naar aanleiding van de rioolvervanging in de Rhienderinklaan, Kozakkenlaan, Veldesebosweg, Abersonlaan en Peppelenweg in Warnsveld. Verkrijgbaar in de boekhandels of bij de archeologische dienst 12,- ZAP 72 Bert Fermin 2012: De Halvemaanstraat. Proefsleuvenonderzoek naar de stadsontwikkeling en de vestinggracht. Nog niet in druk verschenen. ZAP 74 Bert Fermin 2012: Een glimp van Wesse. Archeologisch onderzoek in een rioolsleuf in het Meijer Groenpad op het Hoge West in Zutphen. Nog niet in druk verschenen. ZAP75 Bert Fermin Michel Groothedde 2012: Een zoektocht naar de stadsmuur. Arcehologische begeleiding van Bornhovestraat 45 in Zutphen. Nog niet in druk verschenen. ZAP 76 Bert Fermin 2013: De Weme van Warnsveld. Archeologisch en historisch onderzoek naar de oude pastorie op Rijksstraatweg 57 in Warnsveld (gem. Zutphen). Nog niet in druk verschenen. 14

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2013 | | pagina 14