SCHWPVELD 't Atrium Pelikaanstraat 4a - 7201 DR Zutphen - Tel. 0575-514427 www.schaapveld.nl In de afgelopen veertien jaar bekeek Verstand heel wat monumenten in Zutphen. Sommige panden stonden op het verlanglijstje, zoals het Berkhotel en de wasserij langs de IJssel, maar kwamen uiteindelijk niet voor aankoop in aanmerking. Jammer, maar het Wijnhuisfonds kan niet alles. "We zijn geen postzegelverzamelaar." Agnes van Brussel Restauratie dankzij een legaat Verstand kijkt terug op een mooie tijd in het bestuur van het Wijnhuisfonds. Het was intensief. Gemiddeld besteedde hij er wel een dag per week aan. Aan de restauraties heeft hij goede herinneringen. "De drie pandjes aan de Spittaalstraat konden we prachtig restaureren, dankzij een ruim legaat. Het is fantastisch dat we zo vaak bedacht worden in nalatenschappen. Dankzij onze ANBI-status is het ook fiscaal aantrekkelijk om ons geld na te laten. Zonder dit nagelaten geld zouden we niet veel kunnen doen. Restaureren is heel duur en we willen de huurprijzen redelijk houden." Terugkijkend vindt Verstand het in ere herstellen van de tweejaarlijks uit te reiken Paltsprijs een mooie actie van het Wijnhuisfonds. Een speciale herinnering heeft hij aan het pand op de hoek van de Spiegelstraat en de Broederenkerkstraat. Er zijn na de restauratie drie appartementen in gekomen. "Op de gevel van het pand, Het Zwarte Anker, hebben we een bijzondere gevelsteen aangebracht. Daarop staat de straatroep in notenschrift afgebeeld, van lompenkoopman Meyer Lipschits (1832-1908). Speciaal voor de onthulling van deze gevelsteen en het aanbieden van de sleutels van de nieuwe bewoners kwam een nazaat van Lipschits, een hoogleraar uit Groningen, naar Zutphen. Chocolatier Janson bood hem de notenbalk in chocolade aan." www.atriumzutphen.nl BESTE WIJNWINKEL VAN NEDERLAND 2010 geselecteerd door Perswijn In deze gezellige, intieme ruimte in het centrum van Zutphen kunt u vergaderen, een cursus of lezing te geven of een klein feestje vieren. Voor kunstenaars is er ruimte om hun werk te exposeren en muzikanten kunnen er hun akoestische klanken ten gehore brengen. Gastvrouw Marion Traas staat open voor ieders ideeën en denkt graag mee hoe dromen of verborgen talenten naar buiten kunnen worden gebracht. 't Atrium is voor de exposities geopend op donderdag en vrijdag van 10 tot 15 uur. Op zaterdag van 12 tot 15 uur en tijdens kunstevenementen. Wandel eens vrijblijvend binnen en vraag naar de mogelijkheden. Graag tot ziens! Martinetsingel 19 (ingang Pelikaanstraat), 7201 DS Zutphen Telefoon: 06-14453708, E-mail: traas_m@zonnet.nl Ruimte voor expositie, educatie, communicatie en creativiteit '"TP V M^yEI^UPSCHi7TS 11

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2013 | | pagina 11