Specialist in monumenten Hoffman w V-; De vensters op de eerste verdieping lijken vanwege hun afwijkende profiel jonger te zijn en kunnen samenhangen met het ophogen van het pand met een verdieping in de tweede helft van de 19e eeuw. Het Oude Bornhof en omgeving zeven eeuwen geschiedenis in Zutphen Kees Etienne Binnenkort verschijnt een nieuwe oplage van het boek Het Oude Bornhof en omgeving met vele nieuw verkregen gegevens en met vele extra foto's. De oplage zal slechts beperkt leverbaar zijn voor 32,50. Geïnteresseerden kunnen een exemplaar reserveren bij Boek en Buro, Beukerstraat 77, Zutphen, tel. 0575.519717 of bij de auteur Kees Etienne via etiennec@xs4all.nl fSe Foto's 1: Raadhuissteeg 10 bij aanvang van de werkzaamheden. Foto Jeroen Krijnen - gemeente Zutphen 2: De kroonlijst werd bij de afrondende schilderbeurt weer in dezelfde kleur geschilderd als de architraaflijst en het fries. Foto Jeroen Krijnen - gemeente Zutphen 3: Documentatie van de sporen van het verdwenen kalf (onderbroken weergegeven) in het historische kozijnhout aan de Rodetorenstraat. Documentatie Jeroen Krijnen - gemeente Zutphen 4: Onder andere de panden Bornhovestraat 18 en 20 (links) zijn nog in het bezit van vensters met kalven, hier uitgevoerd met luiken en luiksponningen beneden en kleine ruiten in roeden in het bovenste deel. Foto Jeroen Krijnen - gemeente Zutphen Voetnoten 1 Arcx, STUITgebied in Zutphen. Cultuurhistorische inventarisatie boerderijen, Doesburg 2010,15-16 2 Krijnen, Jeroen, Een groot binnenstadsperceel tussen Spiegelstraat en Heukestraat, in: G. Koolstra, In Zutphen staat een huis, Zutphen 2004, 6-24 3 Zie over dit onderwerp ook Boer, Peter en Jeroen Krijnen, Vaste kalven en bewegende ramen, in: Zutphen MoNUmentaal 14, december 2006,2-4 Erkend Restauratie Bouwbedrijf Bouwbedrijf Hoffman is gespecialiseerd in onderhoud en restauratie van monumenten. Wij restaureren en conserveren historische bouwwerken. We zorgen voor praktische oplossingen en hebben de kennis en het vakmanschap in huis om gebouwen in oude glorie te herstellen en te behouden voor de toekomst. Beltrum: mr. Nelissenstraat 1a, Tel. (0544) 481 5311 Zutphen: Sontstraat 9, Tel. (0575) 512 873 www.bouwbedrijfhoffman.nl »i i 29

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2012 | | pagina 29