Nieuwe Zutphenprent Vierde Groot Zutphens Dictee heeft als thema 'Muziek in Zutphen' Lezing door Michel Groothedde op 19 november Realisering sportveldje in Roemenië, dankzij verkoop oud Zutphen-Dvd Uit enthousiasme voor taal èn mooie culturele evenementen in de monumentale binnenstad van Zutphen organiseren de Lions Zutphen-Kattenhaven voor de vierde keer het Zutphens dictee. Evenals in andere jaren presenteert een bekende Zutphenaar het dictee. Het stedelijk Museum zorgt voor het begeleidend beeldmateriaal. De toegangsprijs voor het dictee is 5, een bedrag om de onkosten te bestrijden. De Lions Zutphen-Kattenhaven hopen op een vrijwillige en gulle bijdrage voor het Internationaal Cellofestival Zutphen, dat in augustus 2013 plaats vindt. Dit prachtige tweejaarlijkse festival is nationaal in internationaal bekend. Sponsorbijdragen om de begroting van het festival rond te krijgen zijn van groot belang. Het Zutphens Dictee wordt gehouden op 22 november in Fort Bronsbergen, Bronsbergen 25, in Zutphen, aanvang 19.30 uur. Opgave via de website www.grootzutphensdictee.nl of bij Legato, Laarstraat 7, 7201CA Zutphen. Op het festival Gast in Zutphen eind september presenteerde Bozana Milic van de gelijknamige galerie, de twaalfde Zutphenprent. De prent is gemaakt door de Nederlandse kunstenaar Nan Mulder, die sinds 1977 in Schotland woont. Haar prent kreeg de naam Dolen en Dromen, geïnspireerd door het gedicht over Zutphen van Ida Gerhardt. De bijzonder fraaie prent is gemaakt met een mezzotint techniek en heeft daardoor een warme fluwelige uitstraling. De prent is te koop bij galerie Bozana Milic, www.bozanamilic.nl. Dolen en dromen na Ida Gerhardt, Mezzotint en zeefdruk, 39x60 cm Oplage 24 stuks, Prijs: 595,- incl lijst Op 19 november organiseert de Historische Vereniging een lezing waarin aandacht wordt besteed aan de vroege stadsontwikkeling van Zutphen. De kennis hierover is in ontwikkeling omdat de tufstenen paltsaula onderwerp is van een promotieonderzoek, dat moet leiden tot het proefschrift van Michel Groothedde. De oudere fasen, Zutphen in de Karolingische tijd, de Vikingaanval en de aanleg van de ringwalburg stonden de afgelopen 15 jaar volop in de belangstelling door archeologische vondsten. Locatie: IJsselpaviljoen, aanvang 20.00 uur, toegangsprijs: 2,50 (leden Historische vereniging hebben gratis toegang) In de vorige Zutphense Pracht stond een oproep om een Dvd te kopen met 2600 afteeldingen van Oud Zutphen. De opbrengst zou gaan naar de aanleg van een voetbalveldje in het dorp Mediesu Aurit nabij Satu Mare, de zusterstad van Zutphen. Aan de oproep is ruim gehoor gegeven. OUD ZUTPHEN Vij&onderd Dvd's zijn verkocht. Mede dankzij nog andere gulle giften konden de initiatiefnemers Kees Samuels en Rens Jongerling onlangs een bedrag van 7.100 overhandigen aan Adrian Meszaros, de initiatiefnemer van de aanleg van het sportveldje en voormalig burgemeester van Mediesu Aurit. Ter plekke bleek dat inwoners van Mesiesu Aurit al begonnen waren aan de nodige werkzaamheden, maar deze helaas moesten stil leggen vanwege het gebrek aan financiële middelen. Door de gift uit Zutphen kunnen ze de werkzaamheden weer hervatten en kan deze kleinschalige sportaccommodatie volgend jaar in gebruik worden genomen. De verkoop van de Dvd's was een groot succes en er is nog steeds vraag. Daarom worden er nog een beperkt aantal Dvd's bij gemaakt. Voor de aanschaf van de Dvd 10,-) kunt u zich in verbinding stellen met Kees Samuels. Tel: 06 52 18 45 97 of via e-mailadres kees.samuels46@upcmail.nl

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2012 | | pagina 13