Capella Walburga oefent in de hal Zitje in de keuken de geestelijk leider van het kapittel van St. Walburgis. Daarbij hoort die hechte band met de kerk en het contact met de gemeenschap erom heen." Opvallend is het hergebruik van materialen in haar huis. Meubels komen van de kringloop of van 'De Hand' en worden met coupons van bijzondere stoffen van Le Rideau gestoffeerd, twee lapjes zijde maken een roman blind in haar slaapkamer en een oude tafel krijgt een gemarmerd blad. Elke kamer heeft een door Harry op maat gemaakte kast, in de stijl van het huis. In de slaapkamer staat die voor een muur met Engels gebloemd behang. Daarachter weet Nicolien een originele wandschildering uit de middeleeuwen. "Die zit daar veilig verborgen." In haar toilet, hangt een bordje: 'Wie vindingrijk is hoeft nooit arm te zijn.' Nicolien is niet alleen een goede kokkin, ze is ook een geboren styliste en zeker ook een ambassadeur voor de stad. Tekst: Agnes van Brussel Foto's: Ellen Hinderdael De ruim zeventig cm dikke westgevel van het pand van Proosdijsteeg 1-3 waar Nicolien op de eerste verdieping haar woonkamer heeft, is dertiende eeuws. Het gebruik van hoofdzakelijk tufsteen en enkele bakstenen van zeer groot formaat wijst op datering in de eerste helft van de dertiende eeuw. In de oostgevel, die dateert uit de tweede helft dertiende eeuw, zijn in de top romano-gotische vensters te zien. De gevelvorm, nu een tuitgevel, is niet oorspronkelijk, waarschijnlijk zat er oorspronkelijk een trapgevel, gedekt met ezelsruggen, zoals bij Frankensteeg 13. In het tuintje van Nicolien kijk je op een raam waarachter zich een zestiende eeuwse kapel in het naburige huis bevindt. Het huis ging als proostdij dienst doen toen Karel van Gelre het in 1532 aan Sweder van Kervenhem, proost van de Walburgiskerk, beschikbaar stelde. Het Wijnhuisfonds kocht het in 1961 en restaureerde het in 1985. Badkamer in Engelse stijl Woonkamer met uitzicht op de Walburgiskerk

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2012 | | pagina 7