r ij "In dit huis blijf je gelukkig altijd bezig Op de eerste verdieping bevindt zich misschien wel de meest indrukwekkende ruimte van het huis, een zaal van meer dan honderd vierkante meter met een prachtig oud gebintenplafond. Daar bevindt zich een imposant hemelbed, bekleed volgens de tradities met zware traditionele stof. Hier slapen moet je wel een voornaam Dertien rollen oud behang De inboedelbeschrijving uit 1784 opende ook hun ogen voor de kamer aan de rechterzijde van de gang, die nu de klokkenkamer heet en als ontvangstruimte wordt gebruikt. Daar vonden ze een 17e eeuwse marmeren lijstschouw en de zitvensterbanken met binnenluiken. De badkamer met toilet, die de vorige bewoners in deze kamer hadden gebouwd, moest wijken om de kamer weer in de oorspronkelijke proporties terug te brengen. Daarmee namen ze voor lief dat er maar één toilet in het grote huis overblijft waarvoor je drie trappen moet beklimmen. Via marktplaats kochten ze dertien rol oud behang in zachte tinten groen en oker, gelukkig net genoeg tot aan de lambrisering, die ze in de oorspronkelijke stijl aanbrachten. De matte verf voor de lambrisering en de deuren kozen ze bij de kleuren van het behang. Het rozerode tapijt geeft de kamer een warme en voorname uitstraling. Achter de lambrisering plaatsten ze infrarood verwarming zodat de grote radiatoren konden verdwijnen. Met hun rijke ambachtelijke fantasie lieten ze de nieuwe lambrisering 'trompe-l'oeil' beschilderen, zodat optisch weer het oude paneelreliëf te zien is. Theater Een put uit de vijftiende eeuw De achterzijde van het huis met haar acht ramen is minstens zo indrukwekkend als de voorzijde. De tuin over de hele breedte van het pand, omsloten door oude muren, gevoel geven. Deze kamer bracht hen op het idee om hun huis ook beschikbaar te stellen voor het huiskamertheaterfestival in Zutphen. Al drie keer veranderde de 'zaal' in een klein theater. Op 18 mei 2008 trad de rapper Typhoon hier op. Niet gebruikelijk voor een artiest die meestal op een groot podium staat voor een uitzinnig jong publiek op popfestivals als Lowlands. Maar deze entourage maakte van Typhoon een ontroerende kleinkunstartiest, die voor zijn teksten de bewondering van het Zutphense publiek oogstte. 2012 is het vierde jaar waarin De Munt zich gastvrij als huiskamertheater presenteert. is wel een heel bijzonder bezit in hartje Zutphen. Het is een mooi buitenatelier voor Strijbos en nu het interieur binnen klaar is, is de spade ook al de grond in gegaan voor het planten van struiken en bollen. Maar tot hun grote verrassing stuitten de heren op een grote steen en bleek daar een gave waterput van zeven meter diep te liggen die meer dan vijfhonderd jaar geleden gebouwd moet zijn. Het is volgens Michel Groothedde, stadsarcheoloog van Zutphen een van de sjiekste putten, die hij ooit zag, opgebouwd uit bakstenen en halfronde stenen van trachiet, een steensoort afkomstig uit de Elzas, die men na de vijftiende eeuw niet meer gebruikte. De 21

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2012 | | pagina 21