1 1 S ER IETS DAT U TEGENHOUDT? |BDO open karakter van het gebouw. Overigens zijn deze bouwplannen nog niet erg concreet. Architect Janneke Brinkman maakte een globaal ontwerp om de benodigde ruimte in te delen, uitgaand van de oude bebouwing van vóór het bombardement in 1944. Het parkje waar nu het Gideonmonument staat, was toen ook bebouwd en deels onderdeel van het klooster. Oude foto's tonen veel kleine huizen naast de refter waar nu het Stedelijk museum huist. Door het bombardement is het niet meer mogelijk om goed historisch onderzoek te doen naar het gebruik in vorige eeuwen. Het vermoeden bestaat dat het klooster geleidelijk steeds meer ruimte afstond voor privébewoning. Zo ging het ook in vergelijkbare kloosters in andere steden. Linksonder de situatie voor het bombardement op 14 oktober 1944. Hierboven de ravage kort erna. Op 28 maart presenteerden wethouder Hans La Rose en burgemeester Arnold Gerritsen het plan aan het publiek samen met de betrokken organisaties. Opvallend is hun enthousiasme. Gerard Huis in 't Veld, Directeur Graafschapbibliotheken: "Bezuinigen zou ik het niet noemen, ik kies voor ombouwen." Ook museumdirecteur Tiana Wilhelm noemt het bijzonder dat in tijden van recessie zo'n mooi projectplan op tafel ligt. Zoals te verwachten is er ook kritiek van omwonenden en bestaan er bezwaren tegen verplaatsen van het Gideonmonument. Maar voorlopig staat het licht op groen, nu ook de gemeenteraad op 10 april positief reageerde op de gepresenteerde bouwplannen. In de zomer van 2012 moet er een vervolgplan liggen, waarin de indeling, verbouwing en nieuwbouw is uitgewerkt. Op basis daarvan wordt een architect geselecteerd. Tekst: Agnes van Brussel Impressiefoto: Bierman Henket architecten Foto's: Collectie Stedelijk Museum Zutphen U bent ondernemer maar moet u zich daarom laten binden door de regels? Ons motto luidt: wij de cijfers en regels, u de vrijheid. Dat is beter voor u. Dat is beter voor uw cijfers. En wij sluiten niet uit dat het ook nog eens beter is voor uw onderneming. Wilt u meer informatie? Ca naar www.bdo.nl of bel 0575 - 58 31 00 voor een afspraak op ons kantoor in Zutphen. 15

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2012 | | pagina 15