Specialist in monumenten Achtste Festival Gast in Zutphen A Hoffman bv Nieuwe Zutphenprent Elk jaar geeft Galerie Bozana Milic opdracht aan een bekende Nederlandse kunstenaar om een Zutphenprent te maken. In 2010 werden de prenten van de voorgaande tien jaar gebundeld in het boekje Tien Zutphense indrukken. Dvd met 2600 afbeeldingen van Oud Zutphen te koop Opbrengst gaat naar Satu Mare Oude afbeeldingen van Zutphen zijn een geliefd verzamelobject. Twee voormalig gemeenteambtenaren, Rens Jongerling en Kees Samuels, namen het initiatief om 2600 foto's van Oud Zutphen op een Dvd te zetten. De foto's zijn gerubriceerd per straat en op onderwerp. Er staan ook enkele foto's van Eefde en Warnsveld op. De Dvd, die met medewerking van velen tot stand is gekomen, kost slechts 10 (excl. verzendkosten) en is te bestellen bij Samuels. Zodra er vijfhonderd bestellingen binnen zijn, worden ze verpreid. De opbrengst gaat naar een project in Satu Mare, de zusterstad van Zutphen in Roemenië. Jongerling en Samuels willen met het geld op een braakliggend terrein in het dorp Mediesu Aurit (vlakbij Satu Mare), een recreatief voetbalveldje aanleggen samen met de bewoners. Nu zijn er voor de jeugd nauwelijks sportmogelijkheden. De benodigde vergunningen zijn al binnen en in Mediesu Aurit zijn de bewoners zelf al begonnen met het opschonen van het terrein. Op het festival Gast in Zutphen presenteert de galeriehoudster de twaalfde Zutphenprent, die gemaakt wordt door Nan Mulder. Deze, in Schotland woonachtige, kunstenaar is vooral bekend door haar mezzotint etsen, een heel bijzondere techniek, die resulteert in een fluwelige uitstraling. Sinds 1977 woont en werkt Nan Mulder in Schotland. De Dvd met foto's van Oud Zutphen is te bestellen per mail: kees.samuels46@upcmail.nl of telefonisch: 06-52184597 www.bozanamilic.nl Zutphenprent 2011 Op 23 september vindt het achtste Theaterfestival Gast in Zutphen plaats. De inschrijving start op 18 augustus en de ervaring leert dat het aantal plaatsen in twee dagen uitverkocht is. Wie er bij wil zijn, moet dus snel toeslaan en inschrijven via www.gastinzutphen.nl. Het tweejaarlijks festival in monumenten in Zutphen is verplaatst van het voorjaar naar het najaar en wisselt daarmee af met het Cellofestival. Ook deze keer staan er weer bijzondere voorstellingen op het programma. Vincent de Rooij komt met een half vliegtuig, een Antonov 2, naar de Houtmarkt en speelt daar een hilarisch absurdistisch drieluik. Eefje de Visser speelt in een prachtig huis aan een van Zutphens mooie hofjes. Zij won in 2009 de Grote Prijs van Nederland. Aardlek, een theater collectief van zeven autonome kunstenaars, brengt locatiespecifiek beeldend theater zonder tekst, op de Bleek, dat bij hoge uitzondering door het Wijnhuisfonds beschikbaar is gesteld. Twee bijzondere theaterlocaties, De Oude Apotheek en De Munt, zijn in deze Zutphense Pracht beschreven. Het huis van Nicolien den Heijer in de Proostdijsteeg is een van de lunchlocaties. Alle mogelijke vormen van podiumkunsten zijn vertegenwoordigd: toneel, moderne dans, buikdans, experimentele film, muziek, theater, poppenspel, mime, muziek, absurdistisch theater, cabaret. www.gastinzutphen.nl Erkend Restauratie Bouwbedrijf Beltrum: mr. Nelisseristraat 1a, Tel. (0544) 481 531 Zutphen: Sontstraat 9, Tel. (0575) 512 873 www.bouwbedrijfhoffman.nl foto's tekeningen plattegronden ansichtkaarten OUD ZUTPHEN Bouwbedrijf Hoffman is gespecialiseerd in onderhoud en restauratie van monumenten. Wij restaureren en conserveren historische bouwwerken. We zorgen voor praktische oplossingen en hebben de kennis en het vakmanschap in huis om gebouwen in oude glorie te herstellen en te behouden voor de toekomst. 11

Zutphense Pracht (vanaf 2012) | 2012 | | pagina 11