■i - X ji Na de middeleeuwen Zutp hen-Molmen taal Coupe door de bierbrouwoven uit circa 1400, die later in de vijftiende eeuw als beerput is gebruikt. - -• X Htm> Op deze foto is goed te zien dat de 15e-eeuwse vleugel van het klooster door middel van een spaarboog over de voormalige brouwoven is gemetseld. De oude ovenruimte (links achter de muur) deed in de kloostertijd nog enige tijd dienst als beerput. grote oude bierbrouwoven, die geëindigd is als beerput. Met de bouw van het klooster pand maakte men een grote spaarboog over de oven/beerput. Mogelijk dateert de brouw- oven van voor de kloostertijd en verbouwden de zusters de oven tot beerput, het is echter niet uitgesloten dat het om een brouwerij uit de begintijd van het klooster gaat. Ook op de kruising van de Stationsstraat en de Nieuwstad is in 2006 ook een beerput aangetroffen. In de opgraving is gebleken dat de beerput een overstort had in de vorm van een bakstenen riool die over de volledige lengte werd teruggevonden. Dit kloosterriool loosde door een gat in de stadsmuur op de stadsgracht. Het klooster werd als gevolg van de Reforma tie kort na 1600 gesloten. Na de sluiting van het Isendoornklooster kregen de kloostergebouwen allerlei functies. De stad was eigenaar van het complex. Er was een gildehuis, een klokkengieterij (van de gebroeders Hemony!), woningen van dominees, een tapijtweverij, een koperslagerij en nog veel meer. In 1616 werd dwars door het kloostergebouw in het verlengde van de straat Nieuwstad een nieuwe stadspoort gemaakt. In 1854 werd het gehele voorma lige kloosterterrein eigendom van de Domei nen van Oorlog die een bestaande kleine Het veldwerk in werkput 4 in volle gang. Links is de stadsmuur te zien, op de achtergrond de muren van de klooster vleugel. Op de voorgrond loopt het kloosterriool naar de stadsmuur. 7

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2009 | | pagina 7