Bouwhistorisch onderzoek in 2008 Overzicht onderzochte objecten 2008 Frankensteeg 12 's-Gravenhof 3, bouwhistorisch onderzoek toren en kerkkappen Laarstraat 119 A Jeroen K rijnen -Hn11H Het afgelopen jaar was een rijk bouwhistorisch jaar. Diverse panden, objecten en complexen konden worden verkend of meer uitgebreid onderzocht. In het hierna volgende overzicht worden de uitkomsten van diverse onderzoeken gepresenteerd. Omdat bouwhistorische onderzoeken onderling van omvang nogal kunnen verschillen - soms is slechts sprake van een enkele waarneming - is ervoor gekozen om enkele onderzoeksresultaten te bundelen. Niet alle in 2008 onderzochte objecten konden in het hierna volgende artikel worden opgenomen, een bloemlezing derhalve. Berkelkade ong. Fanny Blankers-Koenweg 2 's-Gravenhof 3 Houtmarkt 46 Houtmarkt 63 Kanonsdijk 25-27 Kerksteeg 1-3 Laarstraat 59 Laarstraat 87 Laarstraat 119 Nieuwstad 2a Nieuwstad 33 Nieuwstad 42 "Het Oye" - Ooijerweg 7 Proostdijsteeg 3 Spiegelstraat 2 Spiegelstraat 3 Spittaalstraat 3 Spittaalstraat 94 Turfstraat 13 IJsselkade 15 IJsselkade 16 Zaadmarkt 91 cultuurhistorisch rapport met waardestelling openbaar urinoir terrein en opstallen voetbalvereniging A.Z.C., cultuurhistorische paragraaf gevelherstel, waarneming kerkkappen en toren, onderzoek en dendrochronologische monstername verdiepingsbalklaag en stookplaats, bouwhistorische verkenning t.b.v. planadvies verbouwing en restauratie, onderzoek en dendrochronologische monstername bouwhistorische verkenning t.b.v. planadvies bouwhistorische verkenning t.b.v. planadvies volledige verbouwing, deels sloop, onderzoek, documentatie en dendrochronologische monstername, deels reeds in ZM17 behandeld zolderverbouwing, waarneming spiltrap kozijnvervanging, waarneming bouwhistorische verkenning t.b.v. planadvies verbouwing begane grond, documentatie verdiepingsbalklaag verbouwing, onderzoek pand en documentatie ontpleisterde achtergevel reeds in ZM17 behandeld bouwhistorische verkenning t.b.v. planadvies gedeeltelijke ontpleistering bouwmuur, documentatie gedeeltelijke ontpleistering bouwmuur, waarneming bouwhistorische verkenning t.b.v. planadvies verbouwing, onderzoek, documentatie en dendrochronologische monstername verbouwing, documentatie vakwerkwand restauratie, waarnemingen bouwhistorische verkenning t.b.v. planadvies bouwhistorische verkenning t.b.v. planadvies verbouwing tot appartementen, onderzoek, documentatie en dendrochronologische monstername Ten tijde van de restauratie in 2004 en 2005 van de toren van de Sint Walburgiskerk werd bouwhistorisch onderzoek uitgevoerd naar de torenromp. In 2008 werd dit aangevuld ten behoeve van een publicatie over de restauratie met bouwhistorisch onderzoek naar de aansluiting van de toren op het schip van de kerk en de noordelijke en zuidelijke zijbeuk, alsmede de kerkkappen1. De publicatie kon tijdens Open Monumenten dag 2008 in boekvorm worden gepresenteerd aan het College van Kerkrentmeesters van de Hervormde Gemeente Zutphen in het bijzijn van J.A. Gerritsen, burgemeester van Zutphen en K. Luesink, wethouder voor o.a. monumentenzorg, inmiddels burgemeester van Doesburg. Van dit huis is het rechtergedeelte blijkens een gevelsteen links van de portiek in 1939 vernieuwd, maar afgaande op de gevel en in vergelijking met oude foto's en bouwtekeningen was bekend dat het linkerdeel en de bebouwing aan de achterzijde ouder moest zijn. Ter plaatse van de bouwnaad tussen het linker- en rechtergedeelte van het huis Zutghen 10

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2009 | | pagina 10