9 t/m 45 en Oude Wed 13 t/m 19 IJ sse I kade, Brugstraat en Oude Wed IJSSELKADE 2a T/M 3h, BRUGSTRAAT Complex van etagewoningen Architectenbureau: G. Bruins en A. Van der Zoo de Jong Opdrachtgever: De Bouwcombinatie Brink en Geveke te Leeuwarden 1950 Op de hoek van de IJsselkade en de Brug straat staan haaks op elkaar twee blokken met woningen. De flat aan de IJsselkade garagedeuren met aan weerszijde van elke deur een witte betonnen halve zuil, rechts ervan een voordeur in een iets uitstekende betonnen omlijsting (evenals bij de flatgebou wen) en rechts daarvan een smalle van grond tot daklijst opgaande raampartij. Op de ver dieping is tussen de verticale raampartijen een bakstenen vlak, waarin precies midden boven de garagedeuren een grote raampartij met Franse balkons. Boven de halve zuilen tussen de garagedeur en de voordeur zit een klein vierkant raam. De herhaling van de units, de heeft vier woonlagen van ieder vijf woningen, die aan de Brugstraat heeft drie woonlagen met vijf woningen. Beide gebouwen hebben in de voorgevel twee voordeuren, met een karakteristieke betonnen omlijsting. Het zijn portiekflats. In het souterrain bevonden zich bergplaatsen en algemene was- en droog ruimtes. De huidige gevel is in 1978 tot stand geko men in opdracht door Nationale Nederlanden Vastgoed te Delft naar ontwerp getekend door W. Colijn. Daarbij zijn tijdens de renova tie van de trappenhuispuien de kleine raam pjes rondom de voordeuren, die in kolommen tot aan de daklijst doorliepen, vervangen door liggende rechthoekige ramen. afwisseling in materialen en kleuren geven het gebouw een boeiend uiterlijk. De flats en de drie woningen zijn als geheel ontworpen. Duidelijke overeenkomsten zijn de betonnen details, het zadeldak met het schuin oplopende dakoverstek en de afwis seling en formaten van de raampartijen. De ruimte tussen de flats en de woningen is ingericht als binnentuin, wat typerend is voor de wijkopbouw in de periode van de weder opbouw. Het perceel wordt aan de oostkant begrensd door het Oude Wed. Voor deze plek ontwier pen de architecten een blok van drie wonin gen boven bedrijfsruimten. De voorgevel van dit blok is ritmisch opgebouwd uit drie naast elkaar liggende units. Twee donkergroene Foto collectie Stedelijke Musea Zutphen Zutphen-MofiSflmentaal

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 9