Kerkgebouw Apostolisch Genootschap Prinses Marijkelaan 9a Kerkgebouw Architect: J.D. van Arkel, Weesp Opdrachtgever: hoofdbestuur Apostolisch Genootschap 1966 De opdracht tot de bouw van deze 'plaats van samenkomst' werd gegeven door het Aposto lisch Genootschap in Baarn, waar het hoofdbe stuur zit. De bouwsom bedroeg fl. 160.800, -. Rondom de hoofdingang werden betonclaus- tra's gemaakt ter accentuering van de entree, gelegen in de zuidgevei van het gebouw. Langs de dakrand werden friezen gemaakt van beto nelementen. De ramen werden gemaakt van betonkolommen met stalen roedes. De verwor venheden van het Nieuwe Bouwen met gebruik van beton, glas en staal werden hier op grote schaal toegepast. De kerk lijkt geheel op het maaiveld te liggen wat betreft de indeling maar dit is schijn. Half onder het maaiveld ligt namelijk een rijwielstal ling met bergingen en een ruimte voor de cen trale verwarmingsketel. Op de zogenaamde bei-etage, begane grond ligt de grote zaal die plaats biedt aan 140 men sen. Het verhogen van de begane-grondvloer had ook een praktische reden; de kerk ligt aan de Berkel en het hoogste punt dat de Berkel toen ooit gehaald had was 700 cm NAP. Het maaiveld werd daarom bepaald op 800cm NAP en het peil werd gesteld op de bovenkant van de zaalvloer; 880 cm NAP. In de zaal kun je de kap zien, die werd gemaakt uit een ijzerconstructie, gemaakt door de N.V. Nederlandsche IJzerconstructie Werkplaatsen uit Lemelerveld. Het dak werd bedekt met blauw groene leipannen. Langs de oostgevel van de zaal liep halverwege de kap een corridor, waaraan een grote en een kleine vergaderzaal lag. Op zaalhoogte lag aan de oostgevel, dus onder de corridor, een zij ingang, een bijzaal en een kleine pantry voor het zetten van koffie en thee. Een interessant detail in de bouw is dat op de palen die gebruikt werden voor de opstand, de datum van het storten, de lengte van de paal en rode en zwarte merkstrepen te zien zijn. 43 Zutphen-MolMImentaa

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 45