6. Kerkgebouwen Kerkgebouw Christelijk Gereformeerde Gemeente Hobbemakade 2 Zutphen-Mo^Jmentaal Kerkgebouw Architect: H. Geels, Arnhem Opdrachtgever: Bestuur van de Christelijk Gereformeerde Gemeente Zutphen 1953 In verband met het stedenbouwkundig plan om het centrum van Zutphen te ontsluiten, werden gebouwen aan de noordzijde van het Rijkenhage gesloopt. Hierbij was ook het gebouw waarin de Christelijk Gereformeerde Gemeente al 35 jaar was samengekomen. Samen met de gemeente Zutphen werd gezocht naar een plaats voor een nieuw te bouwen kerk. Na enig onderhandelen werd men het eens over de plek op de hoek van de Warnsveldseweg en de Hobbemakade. Aan de westkant begrensd door de Berkel en aan de zuidzijde door een plantsoen, is het een rustige plek. De architecten G.K. Veeze en F.J. Twijnstra te Lochem kregen de opdracht het kerkgebouw te ontwerpen. Echter, na enige miscom municatie is men niet met dit bureau verder gegaan. Eén van de argumenten voor de opzegging van de werkzaamheden was dat de architecten een wat al te modern gebouw hadden ontworpen. De opdracht werd vervolgens gegund aan de architect H. Geels uit Arnhem. Deze had een kerkgebouw ontworpen dat met de juiste traditionele elementen aansloot bij het con servatieve karakter van de kerk. Tevens was het realiseerbaar met de beperkte middelen van de kerk. Bijkomend voordeel was dat het gebouw twee verdiepingen zou krijgen, waar door minder grond nodig was. In 1952 kocht de Christelijk Gereformeerde Gemeente een stuk grond van 532 m2. Het kerkgebouw was oorspronkelijk een rechthoekig gebouw van 18,40 x 9,65 meter met een zadeldak. In de lange gevel, even wijdig aan de Hobbemakade, was op de begane grond zowel links als rechts een deur, daartussen op beide verdiepingen drie ramen. De rechterdeur was de toegang naar de fiet senberging. Door de linkerdeur kwam men in een portaal met een garderobe en toiletten, in de linkerhoek een trap en rechts een keuken. Tegenover de buitendeur was de deur naar de consistorie, door een schuifwand geschei den van de catechisatieruimte. Deze laatste ruimtes waren langs de westgevel gelegen, eveneens met een raampartij van twee keer drie ramen. Het interessante van het ontwerp is dat de kerkzaal op de eerste verdieping kwam. De voorgevel met een buitentrap naar de officiële toegangsdeuren was gericht naar de Warnsveld seweg. Men koos er voor om de kerk uitsluitend toegankelijk te maken vanaf de Hobbemakade vanwege de rustige weg. In de zaal, tegenover de ingang, was een podi um met daarop de preekstoel. De firma Reinders in Dieren kreeg de opdracht om het kerkmeubi- lair te vervaardigen. Het meubilair, waaronder de avondmaalstafel, het doopvont, de kerkenraads- banken, de kerkbanken, en de preekstoel, werd gemaakt van Japans eikenhout. 39

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 41