37 Zutphen-Mofy??|mentaa Foto collectie J. Rossel - Warnsveld rechtstreekse verbinding naar buiten heeft. Hierdoor hebben de lokalen twee buitenwan den met ramen, zodat het daglicht van beide kanten komt. Dit type schoolgebouw ontwikkelde zich na de oorlog en kwam voort uit het idee de leer lingen een optimale licht- en ruimtebeleving te geven. In latere jaren heeft de school diverse uitbrei dingen gekregen. In 1969 al was het gebouw te klein. De kamer van het schoolhoofd werd als noodlokaal gebruikt. Architect Landman ontwierp een uitbreiding met een gemeenschappelijke ruimte en twee lokalen. Het werd een rechthoekig gebouw van één verdieping, dat aan de noordkant van de school haaks tegen de bestaande school werd gebouwd. Dit gedeelte had een eigen entree. Bijzonder is dat men via de entree in een gang kwam, waar langs de lokalen lagen. Er werd afgeweken van het type portiek- school. In 1973 werd een kleuterschool aangebouwd, eveneens naar ontwerp van de heer Land man. Dit gebouw werd weer haaks op de eerste uitbreiding gezet in het verlengde van het oorspronkelijke gebouw. Nu was het een T-vormig gebouw. In 1982 zijn er een aantal opvallende aanpas singen gedaan. Er werd in de achtergevel een toegang gemaakt van het schoolplein naar de portiek van het oudste gebouw. De kamer van het hoofd van de school was nu makkelijker te bereiken. Eveneens werd bij deze verbouwing vanuit de oudste portiek een gang gebouwd buiten langs het lokaal, naar de gemeenschappelijke ruimte in het Foto collectie J. Rossel - Warnsveld mi

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 39