raampartij die van de grond tot aan de dak goot opgaat. Daarnaast aan beide zijden de raampartijen van de lokalen, op elke verdie ping in totaal twee lokalen. In de achtergevel, naar het oosten gericht, zijn aan weerszijden de raampartijen van de lokalen. In het midden de uitbouw, met wanden die bijna geheel uit glas bestaan. De plattegrond van de school is heel eenvou dig en functioneel. Via de entree komt men in een portiek met garderobe en toiletten. Links en rechts zijn de deuren naar de lokalen, rechtdoor is het trappenhuis. Foto collectie J. Rossel - Warnsveld van het schoolplein, is een uitbouw waarin de kamer van het schoolhoofd zat. Deze uitbouw is gesitueerd tussen de begane grond en de eerste verdieping, en wordt van de grond getild door twee V-vormige betonnen pijlers. De entree van de school was aan de Oranjel aan. De voorgevel van het oorspronkelijke gebouw heeft een symmetrische indeling. In het midden een door kunststeen omlijste dubbele deur, geflankeerd door een smalle Aan het gebouw zijn een aantal stijlkenmer ken van de wederopbouwarchitectuur te her kennen. Als eerste de verdeling van de ramen in een raampartij. Het is een ritmische afwis seling van grote en kleine ramen, zowel bij de lokalen als bij de verticale raampartijen naast de voordeur. Als tweede is de uitbouw heel karakteristiek. Gedragen op betonnen pijlers lijkt dit deel van het gebouw te zweven. Het materiaal en de techniek zijn kenmerkend voor het 'jaren vijftig-modernisme'. De school is gebouwd als portiekschool. De lokalen liggen niet langs een gang, maar zijn bereikbaar vanuit een portiek, die een Foto collectie J. Rossel - Warnsveld Zutphen 36

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 38