5.Scholen Baudartiuscollege ISEN DOORNSTRAAT 1 Christelijk Lyceum Architectenbureau: Rotshuizen en Wind, Arnhem Opdrachtgever: Vereniging tot Stichting en instandhouding van een Christelijk Lyceum voor Zutphen en omstreken 1949-1951 Na de oorlog was de behoefte aan nieuwe schoolgebouwen groot. Op de plaats waar voorheen de Isendoornkazerne stond, was plaats genoeg om een aantal scholen te bouwen. Het markante gebouw op de hoek van de Isendoornstraat en de Nieuwstad, is gebouwd als Christelijk Lyceum. In de loop der jaren is het gebouw een aantal keren uitgebreid. Het gebouw bestond oorspronkelijk uit drie vleugels van twee verdiepingen en een zadel dak. De langste vleugel, evenwijdig aan de Isendoornstraat, heeft op de linkerhoek een deel dat een halve verdieping hoger is dan de rest van de school. In dit gedeelte is de hoof dentree. Links ervan waren de kamers van het hoofd van de school, tegenover de voordeur een trappenhuis. Naar rechts is het deel van de vleugel met twee identieke verdiepingen: een lange gang, waarlangs aan de straatkant zeven lokalen waren. De gang komt uit in een portaal met een uitbouw waarin een toe gangsdeur. Haaks op de eerste vleugel staat een kortere vleugel, met een gang waarlangs drie lokalen waren. Aan het eind van de gang gaat weer een gang naar rechts, de derde vleugel met twee lokalen op de begane grond. Dit schoolgebouw is een goed voorbeeld van de 'shake hands-architectuur': de omlijsting ffll Zutgher 30

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 32