23 Zutphen-Moieffilmentaal eenvoudig met een verdieping zou kunnen worden verhoogd. De publiekstoegang bevindt zich op de hoek van de Stationsstraat en de Molengracht. Deze wordt gevormd door een portiek met een bordes van vier treden. In de portiek zijn de wanden bekleed met travertin en de vloeren belegd met kwartsiet. men van wat ontworpen was als direc teurskamer, het raam erboven was van de vergaderzaal. Dit deel van de gevel is tot de hoogte van de portiek bekleed met donker groene kunststeenplaten. Iets terugspringend in de gevel was de ingang voor het kantoorpersoneel. Daar naast is een opvallende ronde toren met veel glas, waardoor goed te zien is hoe de treden van sierbeton vastzitten aan een spil en verder vrij in de ruimte hangen. Oor spronkelijk werd de ronde vorm herhaald in de afgeronde hoeken van de bordestrap naar de hoofdingang. Tegenwoordig is hier een ingang voor rolstoelen gemaakt. Naast de trap, aan de rechterkant, bevond zich een inpandige gang naar de aangebouwde directeurswoning. De gevels zijn gemetseld van rode Friese drielingen, de plintbekleding is van platen donkergroene kunststeen. De kozijnen, de gootlijst en enkele andere onderdelen zijn van grijze gewassen kunststeen, waarin merendeels dubbele stalen schuiframen zijn geplaatst met daartussen aan de zonzijde Venetian blinds. De dakvensters zijn van gewapend beton. In het postkantoor is toegepaste kunst te vinden die aansluit bij de functie van het gebouw. In de lange gevel aan de Molen- gracht zijn zeven gevelstenen aangebracht van gegoten sierbeton, gemaakt naar een ontwerp van de kunstenaar A. Diekerhof uit Arnhem. Hier zijn afbeeldingen te zien die te maken hebben met de afhandeling van post. Opvallend in de gevels en typerend voor de wederopbouwarchitectuur is de afwisseling van de ramen: hoge ramen en verschil lende formaten vierkante ramen geven het gebouw een voor die tijd modern en functi oneel uiterlijk. In het gebouw waren drie verschillende functies aanwezig. Het gedeelte voor het publiek, de kantoorruimte voor het admini stratief personeel en het gedeelte voor de ontvangst, verwerking en verzending van poststukken. De medewerkers voor de logis tieke postafhandeling hadden een aparte ingang aan de Molengracht. Aan de zijde aan de Stationsstraat bevinden zich de drie ramen.Vanuit de portiek kwam het publiek via draaideuren in een hoge ruimte, met rechts een wand met balies. Daarachter was het kantoor met aparte ruimtes voor de kassier, typistes en voor het sorteren van de postbusstukken. De kunste naar Th. Van der Horst uit Arnhem maakte voor de kantoorruimte twee wandschilderin-

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 25