Dit pand had oorspronkelijk een symmetri sche gevel: twee grote winkelramen met aan weerszijden een portiek waarin een voordeur, boven de winkel zowel links als rechts een woning. De grote ramen aan de voorkant waren van de zitkamers. Aan de achterkant waren een eetkamer en een keuken. De ver dieping erboven had drie slaapkamers en een badkamer. De woning links was te bereiken via de voor deur in de linkerportiek en vanuit de achter kant van de winkel. In deze portiek was in de zijwand de toegang tot de winkel. In 1983 is de voorgevel van de winkel veran derd, waarbij onder meer de toegang tot de winkel in het midden van de winkelpui werd gemaakt. De portieken en de ramen erboven hebben nog duidelijk het karakteristieke van de jaren '50. Groenmarkt 10-10a Winkel met werkplaats en bovenwoning Architect: A. Sobel, Zutphen Opdrachtgever: dhr. Nijhof 1952 Rechts in de gevel is een portiek met een voordeur naar de bovenwoning. Oorspron kelijk bevond zich hier ook de deur naar de winkel, maar die is in 1980 verplaatst naar de linkerkant van het grote raam. Toen is ook de bruine tegeldecoratie in de portiek aange bracht. In 1988 is het winkelpand samenge voegd met het naastgelegen hoekpand. Groenmarkt 12-14 Garage met 2 showrooms en 2 bovenwoningen Architect: J.L. van Houte, Vorden Opdrachtgever: n.b. 1953-1954 Dit pand, gelegen in de hoek van de Groenmarkt, is als L-vormig gebouw met twee bovenwoningen ontworpen. In 1962 is het deel van huisnummer 12, oorspronkelijk een showroom voor auto's, al gewijzigd en een zelfstandige winkel geworden. 20

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 22