van de toegang naar de winkel. Vanwege de symmetrie werd aan de rechterkant een kleiner vierkant raam gemaakt, dat later is dichtgemetseld. Boven de winkel waren twee verdiepingen. De raampartijen met de Franse balkons en de hardstenen sierplaten tussen en boven de ramen, geven het gebouw allure. Aan de kant van de Turfstraat zijn rechts in de gevel eveneens ramen met Franse balkons. FHet linkerdeel van de gevel springt in, hier bevinden zich op de verdiepingen inpandige balkons. Overwelving 6-10 Winkelpand voor ijzerhandel en huishoude lijke artikelen met bovenwoning Architect: G.J. Jacobs Opdrachtgever: L.L Dullaert en Co. 1953 Na de oorlog kreeg de fa. Dullaert het voor malige schoolgebouw aan de oude Van Tilstraat als winkelruimte aangeboden als vervanging van de winkel aan de Nieuwstad. Deze was afgebroken door de Canadezen om een betere doorgang te hebben voor hun troepen en het materiaal. Uiteindelijk kon de N.V. Dullaert zich eige naar noemen van de oude school. Door diverse uitbreidingen en verbouwin gen werd er in de loop der jaren een groot winkelcomplex tot stand gebracht. Uitein delijk zijn er diverse andere winkels in het pand gekomen en heeft de pui vooral op de begane grond een ander uiterlijk gekregen. Van de twee bouwlagen erboven ziet de gevel er nog wel hetzelfde uit. Waarschijnlijk is deze gevel in 1953 tot stand gekomen: dat jaartal is te lezen in het ijzeren balkonhek. In die tijd bevond zich aan de zijkant, achter de drie linker ramen, een bovenwoning. De overige ruimtes op de verdiepingen werden gebruikt als maga zijn en kantoorruimtes. Overwelving, hoek Nieuwstad Nieuwstad 1 t/m 7 3 winkelpanden met 3 bovenwoningen Architect: Piet de Vries, Doetinchem Opdrachtgever: bouwmaatschappij N.V. 'Eigen Haard' te Warnsveld 1956 Overwelving 4 Winkelpand met bovenwoning Opdrachtgever: D.J. Harbach 1958 17 Zutphen-MofiMlmentaal

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 19