Overwelving •4 Foto collectie Stedelijke Musea Zutphen Overwelving 1-3 3 wisselwinkels met 4 bovenwoningen Architect: N. van der Laan, 's-Hertogenbosch en J.J. Brugman, Utrecht Opdrachtgever: gemeente Zutphen 1949-1951 Al in een vroeg stadium van de uitvoering van de wederopbouwplannen is het pand op de hoek van de Overwelving, de Rozengracht en het Spoorstraatje gebouwd. Er was grote behoefte aan winkelruimtes die tijdelijk door een ondernemer kon worden gebruikt, in afwachting van de herbouw van zijn eigen pand. In dit pand waren twee winkels gevestigd met de toegang naar de Overwelving. Het In het nieuwe wegenplan van de wederop bouw van Zutphen vormde de Overwelving een onderdeel van de verbinding tussen het station en het oosten van de stad. Om een bredere toegangsweg te krijgen en mede ter verbreding van het nauwe gedeelte van de Overwelving bij het kruispunt met de Turfstraat en de Nieuwstad, werden een aan tal winkelpanden afgebroken. De eigenaars kregen vervangende ruimte aam geboden in de twee zogenaamde wisselwin kels met bovenwoningen, die daartoe op de hoek van de Overwelving en de Rozengracht waren gebouwd. Later verhuisden deze win keliers naar hun nieuwe winkelpanden, die bij het bredere kruispunt waren gebouwd. De wisselwinkels werden weer aan anderen verhuurd. Wachtruimte en kiosk Architect: A.L. Jansen, Zutphen Opdrachtgever: Gelderse Tramwegen (GTW) 1950 Op de grens tussen de Rozengracht en de Overwelving werd een busstation gebouwd. Een rechthoekig pand, waarin een wacht ruimte, een kantoortje en een kiosk met de VVV en een sigarenwinkel. Tegenwoordig zit hier een snackbar. Foto collectie Stedelijke Musea Zutphen 15 Zutphen-Mo[^mentaal

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 17