2.Winkelpanden en horeca Stationsplein In het wederopbouwplan was het gebied bij het station ten zuiden van de spoorlijn tot aan het centrum opgenomen. Het nieuwe station werd ca. 150 meter ten oosten van het oude station gebouwd. Met de aanleg van nieuwe straten van en naar het station was er ook ruimte voor een nieuw stationsplein. Hieraan werden winkels met bovenwoningen en voor zieningen als kantoren gepland. Stationsplein 55 - 57 2 winkels met woonhuizen Architect: A. Sobel, Zutphen Opdrachtgever: H.J. van Bemmel (nr. 55) en mej. M.M. van der Meer (nr. 57) 1952 Twee aan elkaar gebouwde winkels, waarvan de linker op de hoek met de Stationsstraat. Winkelruimte op de begane grond, boven op de eerste verdieping een woonkamer met Frans balkon en een keuken, op de tweede verdieping drie slaapkamers. Zolderruimte met zadeldak. Stationsplein 39, Stationsstraat 16 t/m 54 Stationsplein: gebouw voor de Nederlandsche Middenstandsbank en 6 bovenwoningen Stationsstraat: 5 winkels en 6 bovenwoningen Architectenbureau: Klein, Groningen Opdrachtgever: N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten 1961-1962 Het pand is ontworpen door architectenbu reau Klein uit Groningen, dat voor dezelfde Foto collectie Stedelijke Musea Zutphen opdrachtgever ook al etagewoningen voor het stationsgebied had ontworpen. Dit complex is echter weer heel anders om te zien dan de etagewoningen in de Looier straat en aan de Molengracht. De gebruikte materialen zoals de tegels, de geglazuurde stenen en het Zweedse graniet geven het pand een heel ander uiterlijk. Daarbij spelen ook de kleurkeuze een grote rol: alles is in voornamelijk zwart, blauw, wit en grijstinten uitgevoerd. In het pand aan het Stationsplein, waar nu de VVV/ANWB is gevestigd, zat na de oor log de Nederlandsche Middenstandsbank. Haaks er op staat aan de Stationsstraat het blok met winkels. Tussen de blokken is een portaal, waarin trappenhuis en toegangen voor alle bovenwoningen. Van de woningen waren er vier 'bestemd voor alleenstaande werkende vrouwen'. 14 Zutjoher WÊÊEËSk

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 16