's-Gravenhof 8-10 's-Gravenhof 's-Gravenhof 8 t/m 18 's-Gravenhof 12-14 Zutphen-MoiiKfllmentaal Beneden- en bovenwoning Architect: H. Jongman Opdrachtgever: J. van Zwaay 1954 In de voorgevel zijn op de begane grond aan de rechterkant twee deuren, in het midden een klein vierkant raam van een slaapkamer en links een groter raam van een tweede slaapka mer. De woonkamer en de keuken waren aan de achterkant van de woning. Op de eerste verdieping is in de gevel boven de deuren een raam van de doucheruimte, in het midden een Woningen Het 's-Gravenhof was in de oorlog zwaar getrof fen. Zo ook het pand dat bekend stond als 'de Waliënkazerne', op de plek die werd begrensd door de Waterstraat en de Martinetsingei. Voor de oorlog was hier de Fordgarage in gevestigd. Omdat het pand eigendom was van de gemeente werd het in oorlog geconfisceerd. De Duitsers hadden het in gebruik als munitiedepot en daarom tijdens hun terugtrekking in april 1945 opgeblazen en vrijwel volledig verwoest. Op deze plek zijn vijf huizen gebouwd, door verschillende architecten en voor verschillende opdrachtgevers. Sommige van de panden waren gebouwd als beneden- en bovenwoning. Vooral de woningen met huisnummers 8,10 en 18 vertonen kenmerken van de wederopbouw architectuur: de versieringen in de gevel of rond de deuren en ramen van metselwerk of beton, de smeedijzeren hekjes bij de ramen en de ver deling van de ramen in de gevel. Twee woonhuizen Architect: A. Warnaar, Zutphen Opdrachtgever: mej. A. van As en A. van Overeem 1953 raam van een extra kamer en links het raam van de woonkamer. Van deze woning bevindt de keuken zich eveneens aan de achterkant. De zolderverdieping heeft een zadeldak, hier bevinden zich twee slaapkamers en een ber ging. Tussen de grote ramen is een gevelversie ring met een ruitvorm van sierbeton. De deuren hebben een omlijsting van sierbeton. De rech ter deur was de toegang tot de bovenwoning. 11

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 13