Looierstraat en Molengracht Looierstraat 2 t/m 16 en Stationsplein 95 t/m 101 (samen één blok van 12 woningen) en Molen gracht 8 t/m 42 Etagewoningen Architectenbureau: Klein, Groningen Opdrachtgever: N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten Omstreeks 1955-1957 Aan de Looierstraat en de Molengracht staan blokken met etagewoningen, die opvallen vanwege het kleurgebruik. Ook de uitste kende balkonnetjes vallen direct op. Voor deze woningen konden worden gebouwd, heeft de gemeenteraad besloten het wederopbouwplan gedeeltelijk te herzien. De grond was aanvankelijk bestemd voor de bouw van openbare en bijzondere gebouwen, maar op 4 april 1955 werd de bestemming gewijzigd in 'grond uitsluitend bestemd voor etagewoningen van drie of vier woonlagen'. Het blok aan de Looierstraat is vier woon lagen hoog, het blok aan de Molengracht heeft drie woonlagen. In het souterrain was voor iedere woning een droogruimte en een berging met een kolenhok. De woningen zijn niet allemaal even groot, ook hier was door de opdrachtgever vrijstelling aangevraagd om bij vier woningen aan de Looierstraat en bij negen aan de Molengracht één slaapkamer minder te plannen, omdat deze woningen bedoeld waren voor kleinere gezinnen. Van de woningen aan de Looierstraat bevat ten de woningen links van de entree twee slaapkamers, aan de kopse kanten van het gebouw zijn de grotere woningen, berekend voor 7 a 8 personen. In de noordgevel, aan het Stationsplein, is de entree voor vier van de woningen. Bij het blok aan de Molengracht, met drie portieken, hebben de woningen rechts van de opgang twee slaapkamers. De gebouwen hebben een opvallende en vriendelijke uitstraling. De gevelplaten van geperforeerd beton tussen de ramen van de woonkamers zijn vrolijk gekleurd: hel derblauw met witte stippen. De uitstekende balkonnetjes van de woningen op de eerste woonlaag lijken gedragen te worden door witte, iets uitstaande betonnen pijlers. De balkons van de woonlagen erboven hebben witte betonnen gevelplaten. Deze kleuren contrasteren mooi met de rode bakstenen van de gevel. Foto collectie Stedelijke Musea Zutphen 9 Zutphen-Mof^flmentaal

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2007 | | pagina 11