Colofon Vliegloods gesloopt Het vervolg: Gedeputeerde Staten moeten beslis sen OMTRENT GOEDKEURING VAN HET bestemmingsplan. Het brede profiel met bomen tussen hoofdrijbaan en de dubbele ventwegen is karakteristiek voor de Deventerweg. Foto Gelders Genootschap Gedurende de termijn van terinzagelegging zijn er geen inspraakreacties binnengekomen. terinzage een besluit te nemen omtrent vast stelling van het bestemmingsplan. Gelijktijdig is het vóórontwerpbestemmingsplan in het kader van het overleg ex artikel 10 BRO naar diverse overlegpartners gezonden waar onder de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuur landschap en Monumentenzorg (RACM, voor heen Rijksdienst voor de Monumentenzorg) en het Ministerie van VROM. Zodra deze reacties ontvangen zijn worden deze, eventueel na nader ambtelijk overleg met o.a. de RACM, met de daaropvolgende antwoorden, opgenomen in het ontwerpbe- stemmingsplan. Momenteel is het wachten nog op de reacties van enkele van deze instel lingen. Het uiteindelijke document kan dan gepubliceerd worden in de Zutphense Koerier en wordt na publicatie gedurende zes weken ter inzage gelegd. Gedurende deze periode kan een ieder zienswijzen indienen. Indien geen zienswijzen naar voren zijn gebracht, dan dient de gemeenteraad binnen acht weken na afloop van deze termijn van Na het raadsbesluit tot vaststelling van het bestemmingsplan dient het plan ter inzage te worden gelegd gedurende zes weken. Gedu rende deze periode kan degene die zienswijzen naar voren heeft gebracht bedenkingen naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten. Het besluit omtrent goedkeuring dient vervol gens voor de duur van zes weken ter inzage te worden gelegd. Gedurende deze periode kunnen degenen die zienswijzen en /of bedenkingen naar voren hebben gebracht beroep indienen bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De doorgelopen procedure van het bestem mingsplan is dan afgerond en het bestem mingsplan treedt in werking. Daarmee heeft dan feitelijk ook de aanwijzing tot beschermd stadsgezicht handen en voeten gekregen. De Vliegloods aan de Havenstraat te Zutphen is niet meer. Het gebouw waarover eerder in Zutphen MoNUmentaal 9 - augustus 2004 - werd bericht is in de week van 19 november tegen de vlakte gegaan. Een architectonisch bijzonder fraai gebouw was het zeker niet, als opslagloods eerder een groot log, vierkante meters verslindend gevaarte. Maar wel één met een markante pedigree. Twee Duitse vliegtuighangars uit WO I, in 1920 in Zutphen samengeklonken en gebout tot één vele meters overspannend geheel. Was hergebruik van het gebouw lastig, doorverkopen van onderdelen leek met spantafmetingen van ca. 10 meter hoog en 25 meter lengte op korte termijn onmogelijk. Het gebouw is uiteindelijk tegen schrootprijs gesloopt. Coverfoto: De fraaie romano-gotische zijgevel van Zaadmarkt 92, onzichtbaar vanaf de straat en hier gefotografeerd vanuit een belendend dakraam. Foto Jeroen Krijnen - gemeente Zutphen Voor vragen over de verschillende aspecten van monumentenzorg kunt u met de volgende medewerkers contact opnemen: Dhr. J.K. Blanksma0575-587377 subsidies Mw. A. Koster0575-587326 vergunningen Dhr. J.S. Krijnen0575-587376 bouw- en cultuurhistorisch onderzoek Dhr. R. Schuurman 0575-587309 Juridisch administratief beleidsmedewerker Dhr. M. Groothedde0575-587760 archeologie Deze uitgave wordt toegezonden aan belang hebbenden en geïnteresseerden. U kunt koste loos een exemplaar aanvragen of een abonne ment nemen. Bel hiervoor naar de eindredactie of anders naar bovenstaande nummers. Zutphen Monumentaal is een uitgave van: Sector Ruimte van de Gemeente Zutphen, afdeling Bouwen, Monumenten en Archeologie. Postbus 41, 7200 AA Zutphen. Redactie: J. Kremer, M. Louwes, M. Groothedde, J.S. Krijnen Eindredactie J.S. Krijnen, tel. (0575) 587376 Gratis losse exemplaren zijn eveneens verkrijgbaar op de volgende locaties: In de hal van het Stadhuis, 's-Gravenhof 2. Stadsarchief Zutphen, Spiegelstraat 13 Stedelijk Museum, Rozengracht 3 Druk en vormgeving Walburg Grafische Diensten Zutphen, oplage 1000 exemplaren 12

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2006 | | pagina 12