Bewoond Bewaard Colofon Vereniging van Eigenaren-Bewoners van Rijksmonumenten A In Nederland zijn tal van organisaties actief op het gebied van de monumen tenzorg. Zij behartigen de belangen van alle denkbare categorieën monumenten, zoals kerken, molens, boerderijen, kaste len en buitenplaatsen en industrieel erf goed. Vreemd genoeg heeft de grootste categorie monumenten, de woonhuizen, het lange tijd zonder belangenbeharti ger moeten doen. De oprichting van de vereniging voor Eigenaren-Bewoners van Rijksmonumenten Bewoond Bewaard in 1997 bracht daarin verandering. De vereniging behartigt de collectieve belangen van eigenaren-bewoners van woonhuismo numenten met de status Rijksmonument. Daarbij streeft de vereniging naar behoud en herstel van Rijks- en andere monumenten op cultuurhistorisch verantwoorde wijze. Bewoond Bewaard vormt volgens eigen zeggen een uniek netwerk van praktijk-deskundigen en leden krijgen bij vragen daarom snel een antwoord. De vereniging geeft bovendien jaarlijks ten minste twee nieuwsbrieven uit met informatie over relevante ontwikkelingen op het gebied van monumentenzorg, financiering, restauratie en onderhoud van monumenten. Het lidmaatschap van Bewoond Bewaard staat open voor hen die een (deel van een) Rijksmonument in eigendom hebben en dit monument geheel of gedeeltelijk voor bewo ning gebruiken. De contributie bedraagt 27,50 per jaar, voor begunstigers 22,50. Meer info over deze vereniging van eigena ren-bewoners van Rijksmonumenten is te vinden op www.bewoondbewaard.nl. Een bekend rijksmonument-woonhuis in Zutphen is Kuiperstraat 17. Foto J.S. Krijnen - gemeente Zutphen Voor vragen over de verschillende aspecten Deze uitgave wordt toegezonden aan belang- van monumentenzorg kunt u met de volgende hebbenden en geïnteresseerden. U kunt koste- medewerkers contact opnemen: loos een exemplaar aanvragen of een abonne- Dhr. J.K. Blanksma 0575-587377 ment nemen. subsidies Bel hiervoor naar de eindredactie of anders naar Mw. A. Koster 0575-587326 bovenstaande nummers. vergunningen Dhr. J.S. Krijnen 0575-587376 Zutphen Monu mentaal bouw- en cultuurhistorisch onderzoek is een uitgave van: Dhr. J.J.P van Stiphout 0575-587309 Sector Ruimte van de Gemeente Zutphen, administratief- juridische zaken afdeling Bouwen, Monumenten en Archeologie. Dhr. M. Groothedde 0575-510229 Postbus 41, 7200 AA Zutphen. archeologie Redactie: J. Kremer, M. Louwes, M. Groothedde, J.S. Krijnen Eindredactie J.S. Krijnen, tel. (0575) 587376 Gratis losse exemplaren zijn eveneens verkrijgbaar op de volgende locaties: In de hal van het Stadhuis, 's-Gravenhof 2. Stadsarchief Zutphen, Spiegelstraat 13 Stedelijk Museum, Rozengracht 3 Druk en vormgeving Walburg Grafische Diensten Zutphen, oplage 1000 exemplaren Zutghen 12

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2005 | | pagina 12