Lachen in de Sprongstraat Weet u wat dit is hierboven? Nee, u krijgt geen vlaai. Het is het dak van een pandje aan de Sprongstraat 6. Boven dat reisbureau, naast 'Picknick' met die mooie Jugendstilpui. A Cornelis "Hm1H Niet te geloven toch. De man (of vrouw: vast niet!) die dat bedacht heeft, was vast heel praktisch. Zo van 'Dakje lekt, huppetee ander sim pel dakje'. Het rottende dakkapelletje (een beauty was het!): weg der mee. Al dat onderhoud is maar niks! Simpel, degelijk: muurtje, gevelpannetjes. Klaar is Kees. Het zal wel in de jaren vijftig geweest zijn. Woningnood. Mooi zolderkamertje voor mijn dochter en haar man!. Zou ie vergunning hebben; ze hebben hem in elk geval niet tegen gehouden. Mooi? Hoezo mooi? Het is zo lelijk, dat het het is aandoenlijk. Het werkt op mijn lachspieren, als ik daar om hoog kijk. Het is toch een fenomeen van de jaren vijftig. Laat maar.... beter dan een hardhouten replica-dakkapel. Een beetje zooi moeten we houden. We hoeven toch niet overal van die Anton- Piek-gevels. Maar van de week keek ik er nog 's naar, en ik zag in één oogopslag de dakkapel hieronder!: Ik moest twee keer kijken, maar toen zag ik het, iets verderop: een plastic dakkapel!. Niet te onderscheiden van het houten juweeltje wat er zat! De humor ligt op straat; het is toch om je te bescheuren. Dat onderhoud aan die houten dakkapelletjes is toch maar niks. Wie ziet nou die plastic dopjes op de Trespaschroeven? Niemand toch! Als Monumentenzorg dat maar niet in de gaten krijgt, want zoiets maakt mijn dag goed. Cornelis. Zutphen

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2005 | | pagina 6