Monumentenzorg in Zutphen: resultaten recent bouwhistorisch onderzoek hij weer achter een gipsplafond ver dween, is gedocumenteerd. De balldaag is vervaardigd van ei kenhout en zeer waarschijnlijk vóór 1650 ingebracht. Tussen 1860 en 1880 (datering op stilistische gron den) is aan de voorzijde van de in- steekverdieping een pui met glas in gebracht, die zorgde voor een af scheiding tussen de hoofdruimte en de insteek. Deze binnenpui maakte deel uit van een omvangrijke ver bouwing van de winkelruimte, waarbij ook de pui aan de straat werd gemoderniseerd. De aanwezigheid van de insteek doet vermoeden dat deze mogelijk uit dezelfde bouwfase stamt als de verdiepingsbalklaag zo'n 4,50 me ter hoog boven de begane grond. De winkelpui is in 1927 vernieuwd Beukerstraat 71 Foto: Smit - gemeente Zutphen In de afgelopen periode zijn bij be zoeken aan panden diverse interes sante vondsten gedaan. Een aantal wordt hier over het voetlicht ge bracht. Zo is in het pand Beukerstraat 71 (rijksmonument) een insteekverdieping met een sa mengestelde balklaag aangetroffen, blijkt Heukestraat 16 een gaaf casco van rond 1600 te hebben met een vrijwel ongewijzigde zijgevel met rookkanaal en wordt een 19de- eeuws koetshuis in De Hoven geres taureerd. Documentatie tekening van de begane grond van Beukerstraat 71. De balklaag van de in steek is met onderbro ken lijn weergegeven. Tek.: E. Mattheij. Beukerstraat 71 Het pand Beukerstraat 71 is een éénlaags pand met zolder achter een eenvoudige witgepleisterde klokge- vel uit de tweede helft van de 18de eeuw. Het heeft een hoge begane grond met direct daarboven de kap constructie. Deze is niet bezocht. Aan de achterzijde is in de 18de of vroege 19de eeuw een tweelaags huisje met kap aangebouwd. Mogelijk is dit gelijktijdig met het vernieuwen van de voorgevel ge beurd. Tijdens een verbouwing van het in terieur op de begane grond kwam de balklaag van de insteek tussen- verdieping) in het zicht die, voordat

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2003 | | pagina 4