Monumentenwacht wint gouden medaille op Europese Monumentenbeurs in Leipzig Nieuwe naam Nieuwsbrief Monumentenzorg Colofon Medewerkers Monumentenzorg Op 31 oktober jl. heeft de Federatie Monumentenwacht Nederland van een internationale vakjury de gou den medaille gewonnen in de cate gorie "preventieve zorg en monito ring t.b.v. de instandhouding van monumenten". De Monumenten wacht Nederland presenteerde zich op "Denkmal 2002" (Europaischen Messe für Denkmalpflege und Stadterneuerung) op uitnodiging van de koepelorganisatie Nationaal Contact Monumenten (NCM) en de Leipziger Messe. De Monumentenwacht Nederland houdt zich reeds 30 jaar bezig met de technische instandhouding van beschermde monumenten. Zij doet dit middels het systematisch in specteren en het uitvoeren van (nood) reparaties van ruim 16.000 objecten in Nederland. Jaarlijks groeit het aantal aangesloten leden met ruim 750 objecten. De Monu mentenwacht wordt door de Rijks dienst voor de Monumentenzorg beschouwd als een belangrijke part ner bij de realisering van een nieuw Monumentenbeleid/ instandhou- dingsbeleid. De Monumentenwacht telt ruim 130 medewerkers en is georgani seerd in 11 provinciale stichtingen en een nationale koepelorganisatie. Inmiddels zijn er soortgelijke ini tiatieven opgestart in Engeland, Denemarken en Vlaanderen en zijn er plannen voor Oostenrijk en Duitsland. Tijdens een presentatie en aansluitende forumdiscussie op Denkmal 2002, bleek dat in Duitsland brede steun bestaat voor een "Denkmalservice" zoals de Monumentenwacht. De gouden medaille en de belangstelling voor de Nederlandse presentatie, is een steun in de rug voor de Duitse zus terorganisatie. De Monumentenwacht presentatie, bestaande uit onder meer 2 com pleet uitgeruste inspectiebussen, trok grote belangstelling van de Hongaarse delegatie, plaatselijke overheden, non-gouvernementele organisaties en eigenaren van mo numenten. Zoals m de vorige Nieuwsbrief Monumentenzorg al werd gemeld, het blad krijgt een nieuwe naam Op onze oproep zijn diverse reacties binnengekomen, waaruit in middels een passende titel is gekozen Deze zal de kop van het eerstvolgende nummer sieren en dan zal ook bekend worden gemaakt wie de taart heeft gewonnen Voor vragen over de verschillende aspecten van monu mentenzorg kunt u met de volgende medewerkers con tact opnemen: Dhr. J.K. Blanksma 0575-587377 subsidies Dhr. W. Wensink 0575-587326 vergunningen Dhr. J.S. Krijnen 0575-587376 bouw- en cultuurhistorisch onderzoek Dhr. J. v. Stiphout 0575-587309 administratief- juridische zaken Dhr. M. Groothedde 0575-510229 archeologie Nieuwsbrief Monumentenzorg is een uitgave van Dienst Stadswerk van de gemeente Zutphen, afdeling Bouwen Wonen en Monumentenzorg, Postbus 41, 7200 AA Zutphen Redactie T Kremei; M Louwes, M. Groothedde, J S Krijnen Eindredactie J S Krijnen, tel (0575) 587376 Deze uitgave wordt toegezonden aan belangheb benden en geïnteresseerden U kunt kosteloos een exemplaar aanviagen of een abonnement nemen. Bel hiervoor naai' bovenstaand nummer of anders naar (0575) 587377 of 587326 Gratis losse exemplaren zijn eveneens verkrijg baar op de volgende locaties in de hal van het Stadhuis, 's-Gravenhof 2 Stadsarchief Zutphen, Spiegelstraat 13 Stedelijk Museum, Rozengracht 3 Druk en vormgeving. Sallcon, oplage 1 000 exemplaren >'\4 Zutphen Monumentenzorg

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2003 | | pagina 12