Zutphen heeft gemeentelijk bouwhistoricus Colofon Medewerkers Monumentenzorg >i 'r Onlangs is in de gemeente Zutphen een gemeentelijk bouwhistoricus benoemd. Het besluit was door het college van B&W reeds eerder ge nomen en nu geëffectueerd. De benoeming is voor Zutphen, maar ook voor de provincie Gelder land uniek. Geen andere Gelderse stad kan zich beroepen op de aan wezigheid van een gemeentelijk bouwhistoricus. Ook in landelijk perspectief kan Zutphen zich scha ren onder de weinige (monumen- ten-)steden - zeven om precies te zijn - met een bouwhistoricus in gemeentelijke dienst. Wat doet een gemeentelijk bou whistoricus? Deze houdt zich bezig met het doen van onderzoek naar de ouderdom en bebouwingsge schiedenis van oude - met name middeleeuwse - gebouwen. Zutphen heeft er daar zeer veel van. Huidige schattingen omtrent het aantal werkelijk middeleeuwse huizen in de Zutphense binnenstad varieren van 800 tot 1000 middel eeuwse huizen, veelal achter jonge re gevels. Naar schatting 200 hui zen zijn zelfs vóór 1400 gebouwd en hebben de eeuwen in gewijzigde vorm doorstaan. Zutphen heeft daarmee het grootste aantal mid deleeuwse panden binnen Gelder land. Het is van belang om deze cultuurhistorische rijkdom goed te beheren. De door de bouwhistoricus ver gaarde kennis over deze oude ge bouwen is daarom zeer nuttig. Er is beter bekend waar het per pand om gaat en beslissingen kunnen bij eventuele verbouwingen op basis van accurate kennis worden geno men. Daarnaast wordt door het bouwhistorisch onderzoek meer en meer duidelijk wat de gebouwde Zutphense rijkdom is geweest in de 13de, 14de en 15de eeuw - dus ten tijde van het Hanzeverbond. Veel van deze gegevens zullen dan ook gepubliceerd worden of op een andere wijze bekend worden ge maakt. Een goed beheer van wat je hebt valt of staat immers met gede gen kennis. Het aanstellen van een gemeentelijk bouwhistoricus geeft blijk van de wil van gemeente Zutphen om daar in te investeren. (bron: gemeentelijk persbericht) Voor vragen over de verschillende aspecten van monu mentenzorg kunt u met de volgende medewerkers con tact opnemen: Dhr. J.K. Blanksma Dhr. W. Wensink Dhr. J.S. Krijnen 0575-587377 subsidies 0575-587326 vergunningen 0575-587376 bouw- en cultuurhistorisch onderzoek Dhr. J.J.P. van Stiphout 0575-587309 administratief- juridische zaken Dhr. M. Groothedde 0575-510229 archeologie Nieuwsbrief Monumentenzorg is een uitgave van Dienst Stadswerk van de gemeente Zutphen, afdeling Bouwen Wonen en Monumentenzorg, Postbus 41,7200 AA Zutphen. Redactie: J S. Krijnen, tel (0575) 587376 Deze uitgave wordt toegezonden aan belanghebbenden en geïnteresseerden. U kunt kosteloos een exemplaar aanvragen of een abonnement nemen Bel hiervoor naar bovenstaand nummer of anders naar (0575) 587377 of 587326. Gratis losse exemplaren zijn eveneens verkrijgbaar op de volgende locaties in de hal van het Stadhuis, 's-Gravenhof 2 Stadsarchief Zutphen, Spiegelstraat 13 Stedelijk Museum, Rozengracht 3 Druk en vormgeving: Sallcon, oplage 900 exemplaren 7ntphen Monumentenzorg 12

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2002 | | pagina 12