Project (in voorbereiding) 'Zonneblinden betaalbaar' zMp Monumentenzorg Luiken aan het pand Groenmarkt 19 te Zutphen, foto J.S. Krijnen, gemeente Zutphen De gemeente Zutphen bereidt op het moment een project voor, dat de bedoeling heeft de 19e-eeuwse zonneblinden, die vroeger rijkelijk de gevels van Zutphen sierden, terug te krijgen in het straatbeeld. De hoge kosten van aanschaf en onderhoud vormden tot nu toe een belemmering om zonneblinden aan te schaffen. In de gemeentelijke pagina in de Zutphense Koerier is eerder aange geven dat de gemeentelijke subsidie 30% zal bedragen. Die informatie was onvolledig; de Provincie Gelderland heeft namelijk toege zegd ook 30% van de kosten te zul len dragen. De eigenaar hoeft dus zelf maar 40% van de kosten te dragen! Overigens ook niet-monumenten kunnen in principe in aanmerking komen. Uitgangspunt is dat vroe ger luiken aanwezig geweest moe ten zijn en dat luiken passen bij de gevel zoals deze er nu uitziet. Overigens is het de bedoeling ook een voordelige regeling te treffen voor het regelmatig terugkerend onderhoud van de blinden. Even een paar zaken voor de duide lijkheid: Het project is nog in voorbereiding. Bij Monumentenzorg gemeente Zutphen is men nog bezig met een paar proefobjecten. Samen met de Provincie moet nog worden beslo ten over leverancier, houtsoort, constructie, procedure etc. Ook over de kosten van de luiken is nog geen zekerheid. Het begin van de inventarisatie van de behoefte zal over enige tijd ruimschoots aandacht krijgen in de media. Nu opbellen naar het ge meentehuis heeft dus geen zin. De mensen die mee willen doen en bang zijn dat ze te zijner tijd de aankondiging van het project zul len missen, kunnen nu al vast een briefje met hun verzoek sturen naar de gemeente. Adres: Gemeente Zutphen, t.a.v. Johan Blanksma, Postbus 41, 7200 AA Zutphen. 6

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2001 | | pagina 6