Monumentenzorg Tijdens de ontmanteling kwam de pui uit de ja ren 1930 te voorschijn. Toto ].S. Krijncn, gemeente Zutphen. De nieuwe pui voor be pleistering: veel recente bouwsporen. Foto J.S. Krijnen, gemeente Zutphen. Ook het plan voor de panden van de heer Dekker vallend onder het adres Korte Hofstraat 1 moesten aan bovengenoemde criteria vol doen. Deze drie panden zijn al in de jaren dertig van de 20ste eeuw gekoppeld en voorzien van een doorlopende winkelpui. De pui is in de jaren, die daarop volgden, onherkenbaar ver anderd, maar sinds de jaren zeven tig van de laatste eeuw niet wezen- in overeenstemming zou zijn met de architectonische kenmerken van de drie panden waarin de winkel was ondergebracht. Als inspiratie bron werd teruggegrepen op een tekening van de bestaande toestand vóór de verbouwing in de jaren dertig. Het ontwerp is echter niet ongewijzigd overgenomen, maar aangepast conform de wensen van de winkelier. huis moeten zijn en niet slechts ho ren bij de winkel erachter. Een goed en veel aangehaald voorbeeld van een geslaagde eigentijdse winkel puiharmonisatie is het pand Turfstraat 7, grand café Chapeau. Voor meer informatie over de mo gelijkheden en onmogelijkheden van winkelpuiharmonisatie kunt u terecht bij dhr. J.K. Blanksma, tel. 0575-587333. lijk meer veranderd. De pui werd gekenmerkt door een doorlopende houten luifel en een entree met glazen deuren geflankeerd door twee grote etalageruiten links en één grote ruit rechts. Het voorstel voor de nieuwe win kelpui ging uit van wijziging van deze indeling in een vorm die meer Winkelpuiharmonisatie betekent niet dat reconstructies van verdwe nen puien wordt nagestreefd: een volledig nieuwe architectonische vorm is natuurlijk ook heel goed mogelijk. Uiteraard zal ook dan sprake moeten zijn van een visuele eenheid tussen pui en etage, de pui zal een onlosmakelijk deel van een Wilt u meer weten over het Zutphens beleid ten aanzien van lichtbakken, dan kunt u contact op nemen met mw. A. de Lange, tel 0575-587302. Jeroen Krijnen, afdeling Bouwen, Wonen en Monumentenzorg 2

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2000 | | pagina 2