Monumentale gebouwen Overzicht beschermde objecten en gebieden Monumentenzorg WiB Monumentale gebouwen in Zutphen onderscheiden zich in drie categorieën, rijksmonumenten, gemeentelijke monumenten en beeldbepalende panden. Het onderstaande schema geeft een beknopt overzicht van de wet- en regelgeving alsmede subsidiemoge lijkheden. De historische binnenstad is aange wezen als beschermd stadsgezicht. Uitgangspunten voor het gemeen telijke monumentenbeleid staan uitgebreidt beschreven in de beleidsnota monumentenzorg. Voor subsidies kan gebruik worden gemaakt van de gemeentelijke sub sidieverordening 1996, provinciale subsidie en de subsidieregeling van het rijk, de BRRM 1997, (Besluit rijkssubsidiëring restauratie monu menten). Voor wijzigingen aan monumenten dient een sloop-, een bouw-, en een monumenten vergunning te wor den aangevraagd, hierin kunnen voorwaarden worden opgenomen voor bouwhistorisch en archeolo gisch onderzoek. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer W.H. Wensink afdeling Bouwen Wonen en Monumentenzorg. Categorie Bescherming op basis van: Omvang van de bescherming Noodzakelijke vergunningen bij wijzigingen Advies/toetsing/ zienswijze van aanvraag door: Mogelijke subsidie: Rijksmonument Monumentenwet 1988 exterieur/ interieur monumenten vergunning bouwvergunning Dienst DSW welstand-/ monu mentenzorg Rijksdienst Monumentenzorg inspraak burgers fiscale aftrek van onderhoudskosten rijksrestauratie subsidie BRRM subsidieverordening stadsvernieuwing 1996, restauratie of onderhoud woningverbetering Gemeentelijk monument Gemeentelijke monumenten verordening exterieur/ interieur monumenten vergunning bouwvergunning Dienst DSW welstand-/monu mentencommissie inspraak burgers subsidieverordening stadsvernieuwing 1996, restauratie of onderhoud provinciale subsidie voor restauratie of onderhoud woningverbetering Beeldbepalend pand college besluit straatbeeld bouwvergunning Dienst DSW welstand-/monu mentencommissie inspraak burgers subsidieverordening stadsvernieuwing 1996, restauratie woningverbetering Beschermd stadsgezicht Monumentenwet 1988 wet op de ruimtelijke ordening straatbeeld bouwvergunning Dienst DSW welstand-/monu- mentencommissie inspraak burgers verbetering huurwoningen harmonisatie winkelpuien 11

Zutphen MoNUmentaal (2000-2012) | 2000 | | pagina 11