Ü2C jm) C 2 nenmaafeen, en op die wyzè by den eenen zy- ner vrienden en bekenden, van groote Winke lieren en Kooplieden honderd, by den anderen twee.honderd, min en meer, na dat hy die heeft bonnen bekomen, dit werkdellig gemaakt en daar "de groote partyen thans weg zynwis- felt hy de mindere Burgers by aanhoudendheid noch alles af, dat hy maar grypen en vangen kan, in twee drie of vier Ducaten, partytjes van vyf, zes of agt; het is niet te befchryven hoedanig de geldgierige Wifïelaar zich gedraagd, en men moet zeer verwondert Baandat een Bediende van hun Ed. Mog-, een Man, die al wat hy heeft en bezit, niet aan eenige Indus trie, maar door dien hy aan de Kamer, als een Vreemdeling, die hier niet te Huis behoorde, is voortgekroijendat, zeg ik, zo een Man, Exploicteur van Hun Ed. Mog. Commies op een van 's Lands Comptoiren zig laat gebrui ken om het Land van eene zo nodige Wiffel- penning te ontzetten ten onzen nadeelen en ongerief en zulks ten voordeelen en nutte van Qnzen gedeclareerden Vyand, die daartoe zo eene importante Commisfie gegeven heeft. Dit gedrag [tonnen wy alhier niet wel veelen wy weeten zeer wel, dat in tyd van Oorlog en bi zonder van een Land-Oorlog, 'er veeltyds een voorraad van Goud verwiiïeld wordmaar wy te vens daar by weten, dat zulks niet voegd te doen om 'er zyn Vyand mede te gerieven en ons te befchadigen wy hebben vermeend dit onder hef oog van het Publiek te moeten brengen, op dat zy, die onzen Vyand op wat wyze ook mogen behulpzaam zyn, openbaar kenbaar wor den, terwyl wy hopen en ook van alle brave Vaderlanders verwagten, dat zy in dezen met ons eendenkende zullen zyn om zender aan zien van Perfoonen, aan het Publiek op te ge ven alle de by hen bekenden, welken zich onderdaan, op wat wyze ook in eenige handel- 3 wys tot onderftand of behulp van onzen Vyan'd de hand te bieden, of in te laaten, op dat alle die badaarden eens kenbaar mogen worden, om dezelve het verdiendelyk loon voor hunne verradende handelingen te doen ondergaan. - Ginneice in de Baronnie van BREDA den 19 November. Onlangs is hier in den vroegen Morgen gevonden een groote Reiskofferai- dusgeaddresfeerd dan den Hoog Edelen Gefirevgen Heere Gerrit Willem von Motman, R.nt- meejler der Domeinenvan Zyne Doorlugt.ige Hoogheid den Heere Prins van Orange en Nas fau enz. enz. enz. in de Stad en Baronnie van Breda Dros/aard en Ontfanger der Vryhsid Rosendaal, en Cajlelein van den Raad van Staate enz. enz. in het Statenbuis telireda, met Parieren daar dezelve open werd bevon den, wierd 'er voort inventarifatie gedaanen het volgende bleek 'er in te zyn. No. 1. Een Pak met het evengemelde op- fchrift inhoudende een Notitie van ontfang en uitgave van een ouden Gelderfchen Jonkerwaar op men onder anderen las. Op den 4 Juny 1744, met verfebehie Heeren een Visje te Mook, in de Herberg by Mot man gegeten, en aldaar voor myn hoofd ver teerd en betaald. ƒ4:17- Aan Gerrit, de Jongen van Motman, om dat hy my aan Tafel zo wel gediend heeft, tot een fooitje gegeven twee fes- tlialven. Op den negenden Augudus 1744 van Kleve te Paard over Mook terugkomen de by Motman in de Herberg voor een Glas Genever. 1» Aan Gerrit zyn jongen voor dat hy een Emmer met Water voor myn Paard, uit de Maas had gehaald. 2* ('f Vervolg in No. 7.) B E K E N J) MAAKINGEN. LOFDICHT op de fchrandere Huisvrouw van Mr. Cluisenaar alias de Vrywillige Hooren- drager, voor het zamendellen van het Libel Karakter schets van de 24 Geconfiitueerdens van Utrechts Burgery, door Jan de Rymer, a 2 d. is op heden alöm te bekomen. Leven en Bedryf van de Digterede Cluisenaar, en haar wulpfche Dochter, waar in een aantal Minnaaryen, verleidingen van Jongmans en de Konft om zich goed'koop veele kleino diën, Bisouterien, Gal'anterien en fraaije Klederen aan te f chaff en, naar waarheid word befchre- ven, met een Opdragt aan baar Ed. Manen Vader groot 200. bladz. is op de Pers en zal binnen we.nig dagen uitgegeven worden.

Zutphense Courant (1783-1784) | 1784 | | pagina 4